Fani Fortnite są bardziej otwarci na punkty społecznościowe Reddita niż zwolennicy kryptowalut

2020-05-18 Ethereum

Ponad 10 000 użytkowników portalu Reddit zapisało się do programu dot. nagród platformy. Całość projektu jest oparta na technologii Ethereum. […]

Ponad 10 000 użytkowników portalu Reddit zapisało się do programu dot. nagród platformy. Całość projektu jest oparta na technologii Ethereum. Aż 75 proc. ze wspomnianych uczestników to gracze Fortnite.

Fani Fortnite chcą powalczyć o nagrody Reddita

W ciągu kilku dni od uruchomienia nowej sieci testowej Rinkeby, która dot. systemu punktów społecznościowych Reddita, zarejestrowało się w niej ponad 10 000 osób.

fortnight Punkty społecznościowe Reddita zostały obecnie wdrożone jednak jedynie w dwóch subforach portalu, czyli subredditach. Te dotyczą z kolei popularnej gry wideo Fortnite (r / fortniteBR) i kryptowalut (r/cryptocurrency). Co może być jednak zaskakujące, program spotkał się nie tyle z zainteresowaniem fanów cyfrowych walut, ale graczy. Okazuje się, że 75 proc. portfeli utworzonych do tej pory w sieci testowej reprezentuje społeczność Fortnite, a nie kryptowalut.

W chwili pisania tego tekstu utworzono 8666 portfeli dot. r / fortniteBR i zaledwie 2 073  związanych z subforum r/cryptocurrency.

Przełom dla Ethereum

Brian Armstrong z giełdy Coinbase uważa, że to wdrożenie jest przełomem dla całej technologii. Dodaje, że to wszystko efekt powolnej ewolucji i rozwoju rynku kryptowalut.

– Dla wszystkich ludzi, którzy pytali mnie, „gdzie są przypadki użycia?”, z biegiem lat tak to wygląda. Dużo ciężkiej pracy osób, integracja kryptowalut z prawdziwymi produktami. Powolna, stopniowa poprawa sytuacji, przesuwanie piłki o jeden metr dziennie – nie ma momentu wielkiego wybuchu – wyjaśnił parę dni temu. – Internet ma wreszcie rodzimą walutę. To działa ludzie! – dodał potem.

Reddit planuje migrację systemu punktów społecznościowych na mainnet Ethereum, ale dopiero za parę miesięcy, mniej więcej w okresie wakacji. Dokładne daty nie są jest jeszcze znane. Wiadomo, że docelowo Reddit planuje zaoferować program punktów opartych na kryptografii całej swojej 450-milionowej społeczności użytkowników.

Podczas gdy wielu użytkowników Ethereum z zadowoleniem przyjęło wykorzystanie protokołu platformy przez Reddit jako prawdopodobny katalizator powszechnej adopcji, inni obawiają się, że punkty społecznościowe mogą podnieść ceny opłat gas po migracji systemu do sieci głównej. Czy tak będzie przekonamy się już za parę miesięcy.

Tagi
Blockchain Ethereum reddit

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.