za
litecoin smart kontrakty

Flare Network wprowadzi smart kontrakty do Litecoina

2021-01-10
Litecoin

Dzięki planowanej integracji z Flare Network w II kwartale tego roku, sieć Litecoin (LTC) będzie mogła obsługiwać smart kontrakty. Flare Network w podobny sposób planuje zintegrować też księgi XRP.

Zespół Flare Networks ogłosił integrację Litecoina we wpisie na Twitterze:

Litecoin Foundation była bardzo entuzjastycznie nastawiona do potencjału inteligentnych kontraktów w sieci LTC:

Airdrop tokenów Spark dla posiadaczy LTC

Posiadacze Litecoina będą mieli szansę na otrzymanie 5 miliardów tokenów Spark (FLR) w ramach airdropu. Zespół Flare Networks wyjaśnił, że dodatkowe tokeny będą pochodziły z firmowych zasobów, a nie z puli przeznaczonej dla posiadaczy XRP. Szczegóły dotyczące dystrybucji zostaną ogłoszone w ciągu najbliższych dni

Litecoin zbliża się do poziomu 200 USD

Jeśli chodzi o cenę, Litecoin znajduje się obecnie ok. 18 dolarów od psychologicznej bariery 200 dolarów. W momencie pisania tego artykułu, moneta kosztuje 182 dolarów. Ostatnie wzrosty LTC były mocno skorelowane z ceną BTC.

12 grudnia Litecoin osiągnął poziom około 72 dolarów, a Bitcoin 18 tysięcy dolarów. Od tego czasu BTC zdołał ustanowić ATH na poziomie 41 973 dolarów, a Litecoin zdobył lokalny szczyt w wysokości 185 dolarów. Jeśli obecny impet rynku zostanie utrzymany, LTC może bardzo szybko znaleźć wsparcie przy cenie 200 i być może spróbować złamać swoje ATH z 2017 roku (375 dolarów).

Podobnie jak w przypadku wszystkich altcoinów, inwestorom zaleca się stosowanie odpowiednich stop lossów i niskiego poziomu dźwigni finansowej podczas handlu LTC na różnych platformach instrumentów pochodnych.

Aktualny kurs Litecoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić LTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności