za
litecoin smart kontrakty

Atari rozpoczyna współpracę z Fundacją Litecoina

European Halving Party 2024

Kultowa firma, a zarazem globalna platforma rozrywki i gier, Atari, rozpoczyna współpracę z Fundacją Litecoina. Chce wykorzystywać kryptowalutę jako środek płatniczy.

Atari łączy siły z Litecoinem

Fundacja Litecoina ogłosiła dziś, że rozpoczyna współpracę z Atari, dzięki której Litecoin stanie się środkiem płatniczym na platformie producenta gier.

Dyrektor zarządzający Fundacji Litecoina, Charlie Lee, który jest wyraźnie zachwycony kooperacją, powiedział, że wiele osób dorastało, grając właśnie w gry Atari.

Wiemy jak na razie też, że token Atari ma zostać wyemitowany na łańcuchu Atari. Firma ma zaś w swoim portfolio ponad 200 gier. Możliwe, że już wkrótce za dostęp do nich będziemy mogli płacić LTC.

Litecoin zyskuje na znaczeniu

Warto zauważyć, że Lee dba o rozwój Litecoina. To on stoi za kilkoma dużymi partnerstwami, jakie zawarto pomiędzy jego fundacją a podmiotami z różnych branż, w tym MMA, K-popu i sportu.

Jakiś czas temu doszło nawet do integracji z M.Pay, która jest siecią bankomatów na rynku Korei Południowej. Lee mówił wtedy, że pozwoli to wprowadzić Litecoina do sektora przekazów pieniężnych w tym kraju.

Dyrektor Fundacji Litecoina, Alan Austin, dodaje, że ​​Litecoin dzięki swojej technologii i wysokiej prędkości przetwarzania transakcji, a zarazem bezpieczeństwu oraz skromnym opłatom sieciowym, może zagwarantować wielu firmom przewagi rynkowe.

Kryptowaluty na rynku gier

atariTo nie pierwszy przypadek, gdy technologia blockchaina i kryptowaluty są wykorzystane na rynku gier. W sierpniu 2019 r. pisaliśmy o Crypto Sanguo. Jest to pierwsza gra strategiczna MMORPG zbudowana w pełni na bazie technologii blockchain IOST. Celem graczy jest w niej zbieranie materiałów, ekwipunku i SGT (tokenów w świecie Sanguo). Akcja toczy się w średniowiecznych Chinach.

Ponadto okazało się, że fani Fortnite dużą sympatią darzą chyba Ethereum. Niedawno portal społecznościowy Reddit wystartował z programem testowym dot. “punktów społecznościowych”. Te mają przybrać formę napiwków na platformie. Na starcie do testów zapisało się 10 000 użytkowników. Aż 75 proc. z nich to gracze Fortnite, którzy korzystają z subforum gry na Reddicie. Całość projektu ma zaś być oparta na technologii Ethereum.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności