dalio bitcoin

Fani kryptowalut w USA stawiają na Demokratów

Niedawna ankieta na temat sympatii politycznych inwestorów kryptowalut wykazała, że ​​fani zdecentralizowanych monet głosowali w 2016 r. głównie na Hillary Clinton, a nie na obecnego prezydenta USA.

Aż 46 proc. ankietowanych stwierdziło, że głosowało na Hillary w 2016 roku. Z kolei Trumpa poparło tylko 34 proc. krypto-inwestorów. Ankieta została przeprowadzona przez twórców Clovr. W gronie respondentów było aż 70 procent mężczyzn, 29,5 procent kobiet i 0,5 procent… „innych”.

Fani BTC w USA za Demokratami

Kip Wright, kierownik projektu Clovr, powiedział:

“Możemy oczekiwać, że trendy te utrzymają się, gdy zbliżamy się do wyborów w 2020 roku. Andrew Yang głośno opowiada się za chęcią wprowadzenia krajowych ram dotyczących kryptowalut. To z pewnością dobrze wróży progresywnej linii trendu.”

Tak, Andrew Yang dość często pojawia się w mediach jako ten kandydat na prezydenta USA, który chce wspierać kryptowaluty i blockchaina. Zyskał nawet poparcie Elona Muska w swoich dążeniach. Niestety nic nie wskazuje na to, by udało mu się stać ostatecznym kandydatem Partii Demokratycznej na prezydenta USA. Zapewne przepadnie na etapie prawyborów.

Co ciekawe, choć fani Bitcoina powinni z założenia wspierać Libertarian, tylko 5 proc. oddało trzy lata temu głos na Gary’ego Johnsona z Partii Libertariańskiej.

Interesujące są też inne dane. Choć znacznie więcej właścicieli kryptowalut głosowało na Hillary Clinton, ci, którzy oddali głos na Trumpa, zainwestowali znacznie więcej oszczędności na tym rynku, niż miało to miejsce w przypadku zwolenników Hillary. Średni dochód inwestora kryptograficznego wspierającego Trumpa był zaś tylko nieco wyższy niż zwolennika Clinton (kolejno: 48 532 USD i 46 271 USD). Średnia kwota zainwestowana w kryptowaluty wyniosła 3 582 USD w przypadku wyborcy obecnego prezydenta i 2 556 USD w przypadku Clinton.

Wright dodał też, że był zaskoczony, że wśród inwestorów kryptowalut nie było więcej zwolenników Hillary:

“Ponieważ branża technologiczna od dawna opiera się na lewicy (Demokratach – przyp. autora), można oczekiwać, że właściciele kryptowalut będą młodsi i bardziej postępowi. Z tego powodu zaskakujący był znaczny odsetek osób, które głosowały na Trumpa.”

Inne sprawy polityczne a fani kryptowalut

Z kolei aż 57 proc. fanów kryptowalut nie popiera też budowy ogrodzenia na granicy między USA a Meksykiem. Innego zdania jest 29 proc. Tylko 13 proc. nie zgadza się z legalizacją marihuany, a 72 proc. popiera taki pomysł. 62 proc. inwestorów kryptowalut popiera zaś ograniczenia dotyczące zakupu broni palnej, a 22 proc. jest przeciwna.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Andrew Yang bitcoin bitcoin Hillary Clinton bitcoin usa bitcoin wybory prezydenckie Donald Trump bitcoin kryptowaluty Trump kryptowaluty usa

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.