Kryptowaluty

Facebook konsultował LibraCoin z Fed

Jerome Powell, prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed), przyznał w środę, że gigant mediów społecznościowych Facebook spotkał się z bankiem centralnym […]

Data publikacji: 20 czerwca 2019

bitbay

Jerome Powell, prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed), przyznał w środę, że gigant mediów społecznościowych Facebook spotkał się z bankiem centralnym USA w przededniu ujawnienia swoich planów dot. kryptowaluty Libra.

Powell miał okazję wypowiedzieć się o LibraCoin podczas konferencji prasowej, która nastąpiła po dwudniowym posiedzeniu w sprawie polityki monetarnej Fed. Urzędnik został zapytany, czy on lub Fed mają jakiekolwiek obawy co do Libry i wpływu coina na zdolności banku centralnego dot. prowadzenia swojej polityki. Media interesowały się także tym, czy Mark Zuckerberg konsultował się z Fed w sprawie swojej kryptowaluty. Powell przyznał, że do takiego spotkania doszło. Zasugerował też, że gigant rynku mediów społecznościowych musiał prowadzić rozmowy także z innymi regulatorami na całym świecie.

LibraCoin nie wpłynie na politykę Fed?

Jeśli chodzi o potencjalne skutki dla polityki monetarnej, Powell powiedział, że nie obawia się takowych, zauważając także, że „waluty cyfrowe są w powijakach”.

„Zasadniczo… nie jestem zbyt zaniepokojony [tym], czy banki centralne nie są już w stanie prowadzić polityki monetarnej z powodu kryptowalut lub walut cyfrowych”

– kontynuował, ale dodał też, że Fed obserwuje ten rynek.

„Wiesz, istnieją tutaj potencjalne korzyści, istnieją również potencjalne zagrożenia, szczególnie w przypadku waluty, która może mieć szerokie zastosowanie. Chciałbym więc powtórzyć to, co powiedział gubernator Carney [szef Banku Anglii – przyp. autora], a mianowicie, że mamy dość wysokie oczekiwania w zakresie bezpieczeństwa, solidności i prawnego punktu widzenia, jeśli zdecydują się pójść [z rozwojem kryptowaluty] naprzód”

-wyjaśnił szef Fed.

Powell zauważył również, że „nie mamy władzy nad kryptowalutami”, gdy został zapytany, czy Fed będzie bezpośrednio nadzorował Librę. Podkreślił jednak rolę jego instytucji w międzynarodowych grupach regulacyjnych, sugerując, że amerykański bank centralny prawdopodobnie będzie miał wkład w regulacje, które dotkną LibraCoin.

Bank Anglii

We wtorek gubernator Banku Anglii Mark Carney powiedział, że Libra może podlegać „najwyższym standardom” regulacji globalnych i że bank centralny Wielkiej Brytanii będzie obserwował też projekt.

LibraCoin wywołał ogóle poruszenie także u polityków – zarówno w USA jak i Europie. Pojawiły się nawet głosy, by Facebook wstrzymał się z pracami.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion