za

Exodus może emitować akcje – potwierdza SEC

Binance Launchpool

Producent popularnego portfela na kryptowaluty Exodus niedawno otrzymał zgodę od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która umożliwia mu sprzedaż jego akcji.

Exodus emituje swoje akcje

Według publicznego oświadczenia Exodus, które zostało opublikowane w czwartek, „Exodus Movement, Inc., korporacja z Delaware, która opracowała wiodącą platformę oprogramowania kryptowalutowego, która nie jest związana z powiernictwem, otrzymała zawiadomienie, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zatwierdziła jego ofertę [emisji] akcji zwykłych klasy A.”

Akcje trafiły na rynek w USA zeszłej nocy i są dostępne za pośrednictwem samego portfela.

Przypomnijmy, że Exodus istnieje na rynku od wielu lat jako portfel na komputery stacjonarne i aplikacja mobilna dla użytkowników kryptowalut i jest kompatybilny z wieloma zasobami cyfrowymi. Portfel obsługuje również funkcję, która umożliwia użytkownikom wymianę zasobów w ramach samej aplikacji. Teraz, zgodnie z oświadczeniem, użytkownicy mogą kupować akcje również za pośrednictwem tego samego oprogramowania

Exodus złożył w SEC wniosek o emisję akcji na podstawie rozporządzenia A w lutym 2021 r.. Przepis ten oferuje formę zwolnienia, w ramach której podmioty mogą sprzedawać niezarejestrowane akcje na podstawie informacji zawartych na Investor.gov.

exodusCena akcji

W czwartkowym oświadczeniu podano cenę 27,42 USD za jedną akcję. Kupujący mogą kupić zaledwie jedną akcję lub nawet 2 733 229 akcji. Jak podkreślono w w oświadczeniu, „wszyscy inwestorzy muszą zarejestrować się u agenta transferowego Exodus Securitize”. W dokumencie wskazano na dwie drogi rejestracji: poprzez sekurytyzację lub za pomocą samego portfela Exodus.

Tytuły uczestnictwa mogą kupować tylko mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Jednak mieszkańcy USA z Arizony, Florydy i Teksasu nie mogą uczestniczyć w procesie. W oświadczeniu dodano również, że firma “analizuje obecnie partnerstwo z alternatywnymi systemami obrotu (ATS), które mogłyby potencjalnie zwiększyć dostępność akcji”. Spółka zamierza ponoć udostępnić akcje zwykłe klasy A szerszej grupie inwestorów. Ma mieć to miejsce “w ciągu dziewięciu miesięcy” od teraz.

Warto dodać, że wkrótce na rynku pojawią się też akcje Coinbase, jednej z największych giełd kryptowalut.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności