za
ethwarsaw

Druga edycja Konferencji i Hackathonu ETHWarsaw powraca do Warszawy. Start już 31 sierpnia!

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Zespół ETHWarsaw zapowiada pierwszy w historii Warsaw Blockchain Week. Warszawa na tydzień zamieni się w miasto przepełnione entuzjastami technologii Web3 z całego świata.

ETHWarsaw powraca!

ETHWarsaw, konferencja Web3 i hackathon, zorganizowane przez pasjonatów Ethereum z lokalnej społeczności, powraca z drugą edycją wydarzenia. Konferencja i hackathon odbędą się w dniach od 31 sierpnia do 3 września w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, gromadząc globalną społeczność twórców, założycieli oraz edukatorów w obszarze Web3.

Bazując na sukcesie pierwszej edycji ETHWarsaw, druga edycja zapowiada się jeszcze bardziej obiecująco, ponieważ zbiegnie się z pierwszym w historii Warsaw Blockchain Week.

Nie zwalniamy tempa i jesteśmy gotowi dostarczyć jeszcze lepsze wydarzenie na miarę globalnej społeczności, która przyjedzie z całego świata do Polski. Razem z Warsaw Blockchain Week zmienimy Warszawę w miejsce pełne utalentowanych programistów i innowacyjnych rozwiązań z obszaru Web3

– powiedział Łukasz Stoczyński, współzałożyciel ETHWarsaw oraz Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu.

Ta wspólna inicjatywa, osadzona w stolicy Polski, to wiele wydarzeń towarzyszących, takich jak mniejsze spotkania i konferencje, spotkania networkingowe oraz imprezy. Wspólny wysiłek ma na celu uczynienie tegorocznej edycji ETHWarsaw po raz drugi z rzędu największą konferencją Web3 w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a Warsaw Blockchain Week największym wydarzeniem związanym z technologią blockchain w historii Polski.

Konferencja i hackathon ETHWarsaw są skierowane zarówno do doświadczonych profesjonalistów, jak i nowicjuszy, w tym dla programistów Web2 i studentów. Konferencja obejmuje dwa dynamiczne dni: prezentacje, panele dyskusyjne i tzw. “fireside chats”, które będą odbywały się na trzech różnych scenach. Program konferencji podzielony jest na sześć ścieżek: zdecentralizowane finanse (DeFi), skalowalność, bezpieczeństwo, infrastruktura, zarządzanie oraz wiedza nie techniczna – czyli zagadnienia z zakresu umacniania i rozwijania biznesu, marketingu czy PR.

ethwarsaw

Prelegenci

Wśród tegorocznych prelegentów znajdują się liderzy z najbardziej znanych firm w sektorze Web3 i blockchain, między innymi Marius Van Der Wijden z Ethereum Foundation, Akram El Milligy z Ledger, Patrick McCorry z Arbitrum Foundation, Artis z Gitcoin oraz Adam Gagol z Aleph Zero.

Podobnie jak w ubiegłym roku, intensywny hackathon rozpocznie się w piątkowy wieczór i będzie 48-godzinnym maratonem nieustannego tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Zespoły biorące w nim udział będą miały okazję zdobyć praktyczne doświadczenie w pracy z aplikacjami i zaawansowanymi narzędziami Web3, z możliwością wygrania nagrody o wartości około 200 000 złotych w ramach różnych konkursów.

Dzięki inspirującym sukcesom projektów wywodzących się z tego wydarzenia, ubiegłoroczny hackathon umocnił ETHWarsaw jako miejsce dla ambitnych, pomysłowych i głodnych sukcesów programistów.

Antoni Zolciak, współzałożyciel Aleph Zero i Sponsor Oceanic ETHWarsaw, wyjaśnia:

Zespół genialnych ludzi stojący za naszym niedawno powstałym start-upem, AZERO.ID, narodził się po tym, jak wygrali oni nagrodę główną podczas hackathonu ETHWarsaw. To zwycięstwo doprowadziło ich do zdobycia dotacji, opracowania pierwszej wersji platformy i skutecznego zamknięcia rundy finansowania. Ich debiut w Aleph Zero nastąpi za kilka tygodni, co oznacza ekscytujący początek dla AZERO.ID. Cieszymy się na tegoroczny hackathon podczas ETHWarsaw i nie mamy wątpliwości, że druga edycja nie zawiedzie!

Inni sponsorzy wspierający ETHWarsaw drugi rok z rzędu to RedStone Oracles, Arweave, Octant, Scroll, IPOR. Ponadto ETHWarsaw uzyskało wsparcie dla drugiej edycji wydarzenia od firm takich jak Lukso, zkSync, Request Network, PROPERLY, Beamer Bridge, Mantle & Chronicle.

Aby uzyskać więcej informacji o wydarzeniu i zakupić bilety na konferencję i hackathon, odwiedź: www.ethwarsaw.dev lub profil na X ETHWarsaw.

Nasz portal objął wydarzenie patronatem medialnym.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności