Ethereum z nowym ATH!

Ethereum Kursy kryptowalut ath eth

Ether (ETH) zaliczył właśnie nowe ATH. Jak pokazuje portal CoinMarketCap, 1 ETH wybiło dziś 4,366.09 USD. Przekłada się to na […]

bitbay zonda

Ether (ETH) zaliczył właśnie nowe ATH. Jak pokazuje portal CoinMarketCap, 1 ETH wybiło dziś 4,366.09 USD. Przekłada się to na skok ceny o 1,56 % w skali 24h i daje nam nowy rekord.

Ethereum z nowym ATH

Chwilę po osiągnięciu nowego ATH ether dotknęła jednak błyskawiczna korekta i obecnie jego cena wynosi 4,125.28 USD.

Skąd ten skok ceny ETH? Mamy tu do czynienia ze splotem paru czynników. Po pierwsze, bitcoin także przebił swoje poprzednie ATH i kontynuuje trend wzrostowy. Główna kryptowaluta rynku ciągnie za sobą altcoiny, w tym czołowego „alta”, jakim jest ether.

Do tego Ethereum przechodzi ważną reformę technologiczną – Ethereum 2.0. Ta docelowo ma sprawić, że korzystanie z platformy będzie wkrótce dużo bardziej ekonomiczne, a podaż ETH na giełdach może znacznie się zmniejszyć, co powinno dodatkowo napędzić kurs. Więcej o zmianach, jakie zachodzą w Ethereum przeczytacie w tym miejscu.

ath eth

Przed nami altcoin season?

Możliwe, że czeka nas też sezon na altcoiny, czyli okres, gdy alty zyskują na cenie mocniej niż sam bitcoin. Taki scenariusz sugeruje analityk Michael van de Poppe.

Sam wcześniej kibicował wzrostom ETH.

Z kolei Piotr Ostapowicz, polski youtuber, który zajmuje się tematem kryptowalut, zwraca uwagę na to, że hossa na cyfrowych walutach może jeszcze potrwać. I to nie tylko z powodu bitcoinowych ETF-ów, ale też tego, że dziś inwestorzy uciekają w tego typu alternatywne aktywa w strachu przed inflacją.

Do tego zainteresowanie kryptowalutami wykazują… celebryci. Ci zaś mogą pociągnąć za sobą tzw. ulicę, czyli inwestorów, którzy na co dzień nie grają na giełdzie, ale zachęceni ogólnym FOMO (lękiem przed uciekającą szansą na zarobek) i hype’em mogą zacząć kupować różne cyfrowe waluty.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
cena eth cena ethereum ETH Ethereum kurs eth

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.