Open in Spotify

Ethereum lepsze od BTC

Dlaczego Ethereum miałoby być lepsze od BTC? Na to pytanie odpowiedział Mark Cuban. Jego zdaniem możliwości oferowane przez Ethereum, a zwłaszcza sposób ich aplikacji przewyższa Bitcoina, który stał się w zasadzie… po prostu dobrym narzędziem do przechowywania wartości. Dodatkowo inteligentne kontrakty i nieskończone możliwości wykorzystywania ETH przekonują Cubana, że to właśnie projekt Buterina ma szanse zdominować rynek kryptowalutowy.

Co może pośrednio wskazywać na osłabienie się pozycji Bitcoina? Osłabienie jego rynkowej dominacji. BTC aktualnie posiada jedynie 54% dominacji w rynk kryptowalut. Jest to najniższy poziom od kilku lat. Mimo to jest to jednak nadal wynik daleki od 33%, które mogliśmy zobaczyć na początku roku 2018.

NFT cały czas nie tracą na popularności. W tym tygodniu usłyszeliśmy o kolejnych premierach w tym obszarze. W oczy rzucająsię przede wszystkim dwie pozycje – Marvel i WWE. WWE jest wiodącą organizacją z obszaru Sports Entertainment na świecie. Dokładniej mówiąc, zajmują się wrestlingiem. WWE wyemitowało pamiątkowe NFT jako klipy video z akcjami jednego z najpopularniejszych wrestlerów – the Undertakera. Jeśli chodzi o Marvela – tutaj sprawa dotyczy jedynie pogłosek. Na jednej ze związanych z Universum stron pojawiła się informacja o organizowanej wystawie sztuki – czy oznacza to, że będzie ona miała powiązanie z NFT?

Bitcoin Radio nadaje!

Pamiętajcie, że nowe odcinki Bitcoin Radio pojawiają się w każdy wtorek na bitcoin.pl. Jeśli jest jakiś temat, który szczególnie Was interesuje, nie wahajcie się o nim wspomnieć. Wyślijcie nam maila na adres jedrzej@bitcoin.pl.

 

Tagi
bitcoin bitcoin radio Ethereum ethereum lepsze od btc marvel wwe

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.