za
ethereum 2.0

Ether wystrzelił – kurs na poziomie ponad 1000 USD

Binance Launchpool

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Kurs Bitcoina przebił już poziom aż 33 000 USD. W ślad za nim podążył w końcu Ether. Dziś z kryptowalutę Ethereum płaci się już ponad 1 100 USD.

Ether biegnie za BTC

Przez ostatnie dni Ether rósł na wykresie, ale wolniej niż Bitcoin. Dziś sprawa wygląda inaczej. BTC jest tańsze o ok. 2 proc. niż wczoraj i droższe o 22 proc. w porównaniu z ceną sprzed tygodnia. Z kolei za ETH musicie obecnie zapłacić aż 38 proc. więcej niż dobę temu i 56 proc. więcej niż 7 dni temu.

Skąd ten wystrzał kursu Etheru? Rynek uznał chyba, że kryptowaluta jest już dostatecznie tania w porównaniu z Bitcoinem. Do tego już początkiem lutego na rynku platformy CME pojawią się kontrakty futures oparte na ETH. To ważny krok w procesie instytucjonalnej adopcji cyfrowej waluty.

Nowa hossa na Bitcoinie?

W tle widzimy jednak też rosnące zainteresowanie Bitcoinem wśród inwestorów instytucjonalnych. Rok 2020 był dla kryptowaluty przełomowy. BTC nie tylko wzmocniło się w czasie pandemii koronawirusa (i mimo marcowego krachu), ale także niemal z dnia na dzień  drożeje i generuje nowe ATH. To świadczy o rosnącym zaufaniu, jakim cieszy się w oczach inwestorów instytucjonalnych.

W tym roku miał miejsce też boom na BTC wśród instytucji. Wiele firm zaczęło inwestować w kryptowaluty swoje środki rezerwowe. Wszystko zaczęło się od MicroStrategy, jednak w ślad za firmą Michaela Saylora poszli też tacy giganci jak Square, Guggenheim Partners, czy Ruffer Investments. Swoją cegiełkę z całą pewnością dołożył też PayPal, który wprowadził krypto usługi dla swoich klientów w USA.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

ether kurs[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 662,89 USD-2,30%
Ethereum logo
EthereumETH
3481,27 USD-2,26%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
602,31 USD-3,04%
Solana logo
SolanaSOL
148,06 USD-4,48%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3479,00 USD-2,29%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-1,64%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-2,55%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,56 USD2,95%