za

ETH zostanie usunięte z Paxful. Zdaniem CEO projektu ether jest walutą fiat

2022-12-22
Ethereum
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Ether zostanie usunięty z rynku Paxful. Powód? Przejście Ethereum na Proof-of-Stake (PoS). Ray Youssef, CEO projektu, uważa, że blockchain, na którym oparte jest ETH, nie jest już zdecentralizowany. Do tego jest zdania, że ether nie jest już prawdziwą kryptowalutą.

Usuwamy ETH!

Ray Youssef, założyciel i dyrektor generalny Paxful, ogłosił na Twitterze, że usunie ETH ze swojego rynku, aby zwiększyć bezpieczeństwo wielu milionów użytkowników.

Skąd jednak tak zaskakująca decyzja? Zdaniem CEO Paxful Proof-of-Work to innowacja, dzięki której sieć Bitcoin jest w pełni bezpieczna a sam bitcoin jako kryptowaluta jest jedynym zdrowym pieniądzem. Przechodząc zaś na PoS ETH stało się w oczach Youssefa jedynie nową cyfrową formą pieniądza fiducjarnego, czyli czymś pokroju dolara czy euro. Dodał, że przez Proof-of-Stake blockchain Ethereum nie jest już zdecentralizowany.

Jego zdaniem dziś sytuacja na rynku jest na tyle trudna, że musi niejako dmuchać na zimne.

 Krótko mówiąc, nasza branża jest obecnie atakowana – co oznacza, że nasza odpowiedzialność za ochronę naszych użytkowników jest większa niż kiedykolwiek wcześniej

— stwierdził.

Jak podał, na rynku Paxful jest około 11,6 miliona użytkowników Ethereum. Prezes twierdzi jednak, że przedkłada cel nad zyski.

Macie moje słowo, że jako CEO i jako istota ludzka zawsze przedkładam cel nad zysk

– obiecał.

W chwili pisania tego tekstu ETH kosztuje około 1216 USD, a kapitalizacja rynkowa Ethereum wynosi ponad 146 miliardów USD.

Kontrowersje dotyczące Ethereum

Faktycznie, zmiany, jakie od paru lat zachodzą w sieci Ethereum, budzą kontrowersje. Sieć przeszła w tym roku na PoS. Ma też przed sobą i inne rewolucje, które potencjalnie sprawią, że będzie o wiele wydajniejsza i będzie mogła obsługiwać o wiele więcej transakcji na sekundę.

Co ważne, już teraz Ethereum stało się o wiele mniej energochłonne. To ważne w kontekście coraz wyraźniejszych zakusów polityków, którzy chcą uderzyć np. w bitcoina w powodu faktu, że emisja kryptowaluty wykorzystuje dużo energii elektrycznej.

Więcej o Ethereum 2.0 przeczytacie w tym miejscu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności