Elrond staje się pierwszym w Europie blockchainem o negatywnej emisji dwutlenku węgla

Kryptowaluty

Wraz ze stopniowym przechodzeniem branży kryptowalutowej na bardziej przyjazne dla środowiska innowacje, aby ograniczyć ślad węglowy, Elrond ogłosił niedawno, że […]

Wraz ze stopniowym przechodzeniem branży kryptowalutowej na bardziej przyjazne dla środowiska innowacje, aby ograniczyć ślad węglowy, Elrond ogłosił niedawno, że jest teraz negatywny pod względem emisji dwutlenku węgla. Tym samym stał się pierwszym europejskim projektem blockchain, który osiągnął taki sukces.

Elrond staje się węglowo negatywny

Zgodnie z czwartkowym komunikatem prasowym udostępnionym dla portalu CryptoPotato, projekt blockchain ujawnił, że rekompensuje więcej CO2 niż wykorzystuje jego sieć.

Elrond zauważył, że jest w pełni zaangażowany w zapewnienie, że jego technologia ma pozytywny wpływ na planetę. Z tego powodu nawiązał współpracę z firmą Offsetra, która koncentruje się na redukcji emisji dwutlenku węgla. Celem współpracy jest zmniejszenie jego śladu węglowego.

Eksperci z Offsetra byli w stanie zanegować jej status węglowy, przeprowadzając najpierw dogłębną analizę emisji blockchaina Elrond. Przeanalizowali ilość energii zużywanej przez ponad 5 000 serwerów w 30 różnych krajach rozrzuconych na 6 kontynentach, sieć łączącą je, a także wpływ działalności firmy na środowisko. Offsetra odkryła, że ślad węglowy Elrond wynosił około 6 mln kg, który został następnie skompensowany przez wycofanie jednostek równoważnych 7,4M kg CO2, uzyskując 25% pozytywnego wpływu na środowisko.

Dyrektor generalny i współzałożyciel projektu, Benjamin Mincu wierzy, że ten kamień milowy pomoże mu utrzymać się w czołówce i sprawi, że będzie to odpowiednia platforma dla przyszłych innowatorów. Kompensując więcej CO2, za które odpowiada nasz blockchain, możemy wyprzedzić rozwój ekosystemu i sprawić, że Elrond stanie się żyznym gruntem dla tego pokolenia innowatorów, aby zasiać fundamenty cyfrowej sieci zaufania dla przyszłych pokoleń

Emisja dwutlenku węgla: Rosnący niepokój w branży kryptowalutowej

Ostatnio, kwestia emisji dwutlenku węgla z działalności kryptowalutowej, takiej jak wydobycie, sprawiła, że wielu sceptycznie podchodzi do stania się częścią tej branży. Obawy dotyczące energii były głównym powodem, dla którego firma samochodów elektrycznych Elona Muska, Tesla, tymczasowo przestała akceptować bitcoiny za swoje produkty.

Niektóre blockchainy wykorzystujące algorytm konsensusu Proof-of-Work (PoW) zużywają więcej energii niż niektóre kraje. Jednak sieć Elrond ma obecnie przepustowość 15 000 transakcji na sekundę, która jest skalowalna powyżej 100 000 TPS. Daje to 1000-krotny wzrost przepustowości i szybkości realizacji, a energia potrzebna do przetworzenia transakcji jest do sześciu milionów razy mniejsza.

Tagi
CO2 Eloron Elorond Emisja kryptowauty Odnawialne źródła Planeta Węgiel

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.