Bitcoin w mediach

Elon Musk dostrzega potencjał Bitcoina

Na wypowiedzi Elona Muska może warto czasami patrzeć przez palce – głównie przez jego ekscentryzm – ale zawsze należy pamiętać, […]

Data publikacji: 20 lutego 2019

bitbay

Na wypowiedzi Elona Muska może warto czasami patrzeć przez palce – głównie przez jego ekscentryzm – ale zawsze należy pamiętać, że dziś jest on jedną z najbardziej wypływowych osób na świecie. Dlatego jego zdanie na temat Bitcoina jest bardzo ważne…

Tymczasem Musk wypowiedział się w kwestii najstarszej kryptowaluty w czasie podcastu ARK Invest.

Musk jest na „tak”

Twórca potęgi Tesli jest dziś zwolennikiem Bitcoina. Uważa, że jego struktura zasługuje na pochwałę, jest „całkiem genialna”, zaś sama cyfrowa waluta może stać się „walutą internetu”. Czy to system bez wad? Nie. Musk zauważa, że „jedyną wadą kryptowalut jest to, że obliczeniowo są dość energochłonne”.

Zapewne wielu z was czytając powyższe pomyślała, że blockchain i obszar e-walut będzie nowym poletkiem, w które szef Tesli zamierza inwestować. Chłodzimy jednak wasze nadzieje. Musk twierdzi, że “nie byłoby dobrym [pomysłem] wykorzystanie zasobów Tesli, aby zaangażować się w kryptowaluty.”

Zresztą sam nie skupuje kryptowalut ani tokenów. Jak przyznał w lutym na Tweeterze, kiedyś, „wiele lat temu”, otrzymał w prezencie 0,25 BTC. Prezent – jak teraz widać – przypadł mu do gustu, ale nie zachęcił do dokonywania innych, podobnych inwestycji. Dziś więc biznesmen-wizjoner “dosłownie posiada […] zero kryptowalut”. No chyba, że to jedno z jego kłamstewek, którymi manipuluje rynkiem za pomocą mediów społecznościowych.

Mimo tego, Musk podkreśla też zalety cyfrowych walut. Zauważa, że “omijają one kontrolę walutową”. Ponadto, wieszcząc przyszłość, dodał, że:

„papierowe pieniądze odchodzą, a kryptowaluta jest znacznie lepszym sposobem na przekazanie wartości niż kawałki papieru.”

… i nie tylko on

W ostatnim okresie coraz częściej w mediach znani gracze giełdowi pozytywnie wypowiadają się o Bitcoinie.

Tim Draper wspomniał niedawno, że za 5 lat tylko przestępcy będą płacili papierowymi banknotami, a świat pójdzie w kierunku kryptowalut.

W miarę podobnie myśli Niall Ferguson, historyk ekonomii i autor np. „Kolosa”, „Imperium” czy „Potęgi pieniądza”. On z kolei uważa, że BTC będzie cyfrowym złotem.

Czy te optymistyczne prognozy się sprawdzą? Jak wy widzicie przyszłość kryptowalut?

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion