Elon Musk wspiera probitcoinowego kandydata na prezydenta

Bitcoin w mediach Świat

„Wizjonerzy mogą tworzyć przyszłość i wartość dla świata” – uważa Bitcoinist. To komentarz portalu dot. poparcia, jakiego udzielił Elon Musk, dyrektor […]

„Wizjonerzy mogą tworzyć przyszłość i wartość dla świata” – uważa Bitcoinist. To komentarz portalu dot. poparcia, jakiego udzielił Elon Musk, dyrektor generalny Tesla Inc., dla Andrew Yanga, który kandyduje na prezydenta USA. Nie byłoby w tym nic ciekawego dla zwolenników BTC, gdyby nie fakt, że Yang jest znanym fanem Bitcoina.

10 sierpnia 2019 r. amerykański komentator polityczny Dan Carlin napisał na Twitterze o Yangu. W odpowiedzi na ten post Musk przyznał na portalu społecznościowym, że popiera młodego kandydata na prezydenta z obozu Demokratów.

Elon Musk stawia na Yanga

elon musk Andrew YangYang jest kandydatem na prezydenta. Partia Demokratyczna jest dopiero na etapie prawyborów, w ramach których ma wyłonić swojego lidera, który będzie miał stawić czoła Donaldowi Trumpowi w czasie kampanii prezydenckiej w 2020 r.

Yang stara wyróżnić się m.in. swoim podejściem do technologii. „Inwestowanie w kryptowaluty i zasoby cyfrowe znacznie przewyższa nasze ramy regulacyjne w USA” mówił jakiś czas temu. Jak podkreśla, jest zwolennikiem liberalizacji tego typu polityki związanej z nowoczesnymi technologiami. „Blockchain ma ogromny potencjał” w oczach kandydata na prezydenta.

Może z powodu powyższego Yang akceptuje darowizny na swoją kampanie w postaci Bitcoinów, Ethereum i innych kryptowalut zgodnych ze standardem ERC20, a także płatności Venmo.

W ramach kampanii opublikował też list otwarty, w którym nawoływał do stworzenia mądrych regulacji na rynku kryptowalut. Jego zdaniem cały rynek technologii blockchain w USA traci przez swój „patchworkowy charakter”. Innymi słowy, każdy stan w USA posiada swoje własne regulacje prawne, co utrudnia rozwój dużych projektów na skalę krajową. Yang chce to zmienić.

Czy ma szanse na wygraną? Raczej nie, bowiem dziś Partia Demokratyczna chce postawić raczej na Berniego Sandera lub Joe’ego Bidena. Według sondaży w czerwcu mocno do przodu wysunęli się Elizabeth Warren i Pete Buttigieg. Zwłaszcza kandydatura Warren jest niepokojącym wyborem, bowiem słynie ona z wrogiego podejścia do kryptowalut.

Yang nie jest i nie był wymieniany jako faworyt. Może poparcie Elona Muska teraz to zmieni?

Tagi
Andrew Yang datki w btc Elon Musk Elon Musk Andrew Yang kryptowaluty Wybory Prezydenckie USA

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.