Elliptic chce pomóc instytucjom wejść na rynek kryptowalut

Inwestycje

Elliptic, firma analityczna z rynku blockchaina, planuje wykorzystać swoje fundusze do przyspieszenia adopcji kryptowalut na rynku klientów instytucjonalnych. Elliptic zaprasza na […]

Elliptic, firma analityczna z rynku blockchaina, planuje wykorzystać swoje fundusze do przyspieszenia adopcji kryptowalut na rynku klientów instytucjonalnych.

Elliptic zaprasza na rynek instytucje

Elliptic – londyńska firma zajmująca się analizą blockchainów – pozyskała aż 60 milionów dolarów w ramach finansowania serii C, kierowanego przez japońskiego menedżera inwestycyjnego SoftBank Group i amerykańską międzynarodową korporację Wells Fargo. Fundusze zostaną wykorzystane do przyspieszenia adopcji kryptowalut.

Elliptic ogłosiło w komunikacie prasowym z 11 października, że chce wykorzystać swoje fundusze do rozszerzenia własnej działalności poza granice Wielkiej Brytanii.

W Elliptic pomagamy instytucjom finansowym, od giełd kryptowalut po wiodące na świecie banki, bezpieczniej korzystać z kryptowalut. Ta runda zbierania funduszy jest potwierdzeniem możliwości kryptoaktywów w branży finansowej – i naszej absolutnie kluczowej roli w ekosystemie

– stwierdzono w komunikacie.

Warto dodać, że SoftBank wziął udział w rundzie poprzez swój Vision Fund 2, który wspiera start-upy warte miliardy dolarów. Pozostali inwestorzy to Wells Fargo, SBI Group, Digital Currency Group, AlbionVC, Paladin Capital Group, Octopus Ventures i Evolution Equity Partners.

Elliptic podkreśla, że duże zaufanie inwestorów może brać się z tego, że ich zespół ekspertów firmy stale się powiększa.

W tym roku rozwinęliśmy się już jako zespół o prawie 50% i wykorzystamy tę inwestycję, aby rozwijać się jeszcze szybciej. Do końca 2022 roku rozrośniemy się do ponad 200 osób [pracujących] na całym świecie

– dodano.

Elliptic

Zapewnienie wiarygodnych danych

Jednym z celów Elliptic jest stanie się numerem jeden na rynku inwestorów instytucjonalnych poszukujących analiz blockchainów i firm zajmujących się danymi.

Elliptic to jedna z największych firm zajmujących się analizą kryptowalut i blockchainów. Spółka oferuje również różne techniki i narzędzia do wykrywania nielegalnej aktywności związanej z kryptowalutami. W praktyce pomaga więc wyłapywać cyberprzestępców czy inne osoby, które wykorzystują cyfrowe aktywa do popełniania nielegalnych występków.

Odpowiada również za pomoc w wykrywaniu złośliwego oprogramowania i narzędzi dostarczanych przez użytkowników darknetu. Firma współpracowała z innymi podmiotami w celu zidentyfikowania Antinalysis, narzędzia internetowego, które pozwoliło sprzedawcom prać bitcoiny na wspomnianym rynku darknetu.

Tagi
Blockchain Elliptic instytucje instytucje finansowe inwestycja

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.