Elizabeth Warren, Senator USA chce bronić systemu finansowego przed ,,Mrocznymi Koderami”

Kryptowaluty Prawo i polityka

Znana kryptowalutowym środowiskom Pani Senator Elizabeth Warren, po raz kolejny zabiera głos w sprawie krypto. Ponownie przestrzega przed zagrożeniami jakie […]

Znana kryptowalutowym środowiskom Pani Senator Elizabeth Warren, po raz kolejny zabiera głos w sprawie krypto. Ponownie przestrzega przed zagrożeniami jakie podobno niosą ze sobą cyfrowe aktywa dla amerykańskiego systemu finansowego i naciska na zwiększenie ich kontroli.

Mroczni super-koderzy

Elizabeth Warren nie ukrywa swojego sceptycznego nastawienia i braku zaufania wobec kryptowalut. Niejednokrotnie wypowiadała się o nich negatywnie, twierdząc że stanowią zagrożenie dla systemów finansowych w Stanach Zjednoczonych. Aktywnie udziela się podczas posiedzeń Senatu w celu wywarcia wpływu na zwiększenie kontroli nad cyfrowymi aktywami. Wcześniej pisaliśmy m.in. o tym tutaj.

 

Elisabeth Warren 2

Tym razem podczas przesłuchania z dnia 27 lipca w Senackiej Komisji Bankowej zatytułowanej „Kryptowaluty: do czego służą?”, Warren kolejny raz krytykowała cyfrowe aktywa, sugerując, że „wszystkie znaki ostrzegawcze się zapalają”. Twierdzi, że ,,maleńki” rynek kryptowalut o wartości 1,6 biliona dolarów stanowi bardzo duże zagrożenie dla amerykańskiego systemu bankowego wartego 25 bilionów dolarów.

 Wraz ze wzrostem rynku kryptowalut rośnie ryzyko dla naszej stabilności finansowej i naszej gospodarki. – twierdzi Pani Senator.

Warren w dalszym ciągu podkreśla, że ​​krypto aktywa nie są tak zdecentralizowane, jak być powinny, a większość z nich jest kontrolowana przez ich twórców i górników. Można by powiedzieć, że Pani Senator z Massachusetts porównała system kryptowalut do fantastyki rodem z Marvela. O ludziach zajmujących się miningiem oraz tworzeniem kryptowalut wypowiadała się tak:

Zamiast pozostawiać nasz system finansowy pod wpływem kaprysów gigantycznych banków, kryptowaluta stawia system uzależniony od kaprysów jakiejś mrocznej, pozbawionej twarzy grupy superkoderów i górników, co wcale nie brzmi dobrze.

liście napisanym do również przychylnej kryptowalutom Janet Yellen (Sekretarz Skarbu USA), Warren przestrzega, że „ponieważ popyt na kryptowaluty wciąż rośnie, a aktywa te stają się bardziej osadzone w naszym systemie finansowym”.

Jako organ odpowiedzialny za koordynację wśród amerykańskich organów nadzoru finansowego, FSOC [Rada Nadzoru Stabilności Finansowej] powinna odgrywać wiodącą rolę w opracowywaniu kompleksowego systemu regulacyjnego dla kryptowalut.

W związku z tym Sekretarz Skarbu Yellen przeprowadziła wczoraj zamknięte spotkanie z ustawodawcami finansowymi, w celu omówienia między innymi tematu rezerwy Tethera.

Tagi
elizabeth warren Janet Yellen kryptowaluty prawo usa

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.