Bitcoin zastąpi dolara – uważa Jack Dorsey

Bitcoin zastąpi dolara – uważa Jack Dorsey

Bitcoin
bitbay zonda

Dwa dni temu amerykańska raperka Cardi B zapytała na Twitterze, czy kryptowaluty zastąpią dolara. Były CEO Twittera Jack Dorsey odpowiedział twierdząco. Podkreślił jednocześnie, że tą monetą będzie bitcoin.

Czy bitcoin zastąpi dolara?

Jack Dorsey, dyrektor generalny Block (wcześniej Square), od 2018 roku jest zdecydowanym zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Wcześniej wielokrotnie uznawał jej wyższość ponad złotem. Twierdził nawet, że bitcoin może zjednoczyć “głęboko podzielony kraj”.

Dorsey niedawno po raz kolejny, zadeklarował swoją wiarę w BTC odpisując:

 

Dyskusja Dorseya z laureatką Grammy poruszyła krypto Twittera. Ostatnie spadki na szerszych rynkach finansowych są bowiem spowodowane rosnącym niepokojem dot. nowego wariantu COVID-19 – Omnikron.

Dorsey jakiś czas temu zrezygnował z funkcji CEO Twittera. Kilka miesięcy wcześniej wziął też udział w konferencji, na której powiedział, że dla bitcoina mógłby porzucić pracę w Twitterze i Square. To wywołało spekulacje, że jego decyzja spowodowana była chęcią pełnego skupienia się na kryptowalucie.

Co Dorsey sądzi o Web 3?

Niedawno Dorsey skrytykował także szybko rozwijający się sektor Web 3. Według niego jest to wysoce scentralizowany świat, ponieważ to nie użytkownicy są właścicielami Web 3 lecz duże firmy venture capital i spółki komandytowe. Zupełnie zaprzecza to twierdzeniom ruchu Web 3, który szczyci się tym, że jest zdecentralizowaną wersją wirtualnego świata.

Do dyskusji włączył się były CTO giełdy Coinbase – Balaji Srinivasan. Nie zgodził się z komentarzem Dorseya i uznał, że smart kontrakty Web 3 “mogą” okazać się bardziej trwałe niż te w Web 2.

Tagi
bitcoin Block btc dolar jack dorsey Square Twitter

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.