Dolce and Gabbana emituje NFT

Blockchain Dolce and Gabbana

Marka modowa Dolce and Gabbana ogłosiła właśnie wprowadzenie na rynek ekskluzywnej kolekcji NFT. Projekt powstał we współpracy z UNXD — […]

bitbay zonda

Marka modowa Dolce and Gabbana ogłosiła właśnie wprowadzenie na rynek ekskluzywnej kolekcji NFT. Projekt powstał we współpracy z UNXD — platformą opartą na sieci Polygon, która ma nadzieję stać się „ekskluzywnym rynkiem cyfrowego luksusu i kultury”.

Dolce and Gabbana ze swoim NFT

Debiutancka kolekcja NFT marki modowej nosi nazwę Collezione Genesi lub Genesis Collection. Dolce and Gabbana zaprezentuje kolekcję na nadchodzących pokazach dla Alta Moda, Alta Sartoria i Alta Goilleria w Wenecji, co ma mieć miejsce pod koniec sierpnia.

Jak dodano, kolekcja skupia się na „głęboko zakorzenionych tradycjach artystycznych Wenecji”. Projekty zostały też zainspirowane pomysłami Domenico Dolce i Stefano Gabbana.

Wszystkie NFT będą licytowane wyłącznie na platformie UNXD.

Warto dodać, że Dolce and Gabanna nie jest pierwszą firmą z najwyższej półki, która weszła na rynek NFT. Projektanci zaangażowani w paryski Tydzień Mody także będą mieli kilka dostępnych NFT. Ponadto podobno także Gucci wejdzie na rynek NFT.

Dolce and Gabbana

NFT jako inwestycja

Co ciekawe, nawet gdy ceny kryptowalut spadają, NFT pozostają aktywami które cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów.

Niedawno np. LABS Group połączyło swoje nieruchomości z NFT. Tym samym firma umożliwiła ludziom zakup udziałów w nieruchomościach za pomocą popularnej technologii tokenów.

Do tego dochodzą artyści tacy jak np. zespół rockowy Muse, który stworzył kolekcję swoich NFT, które reprezentowały prawa do legalnie kupionych przez fanów piosenek z nowej płyty grypy.

Stokenizowane zostały także prawa do dzieł Władimira Baranoffa-Rossine’a. Jego wnuk, również Władimir, powiedział przy tej okazji, że połączenie sztuki w postaci czysto fizycznej i technologii blockchain dobrze pasuje do spuścizny jego dziadka. Baranoff-Rossine był nie tylko malarzem, ale też wynalazcą, a także rzeźbiarzem. Znany był z awangardowych eksperymentów i dzieł łączących dźwięk, kolor i technologię, takich jak „oktofoniczny fortepian”.

Tokenizuje się także sztukę nowoczesną, czego przykładem mogą być np. prace Grimes, wokalistki i partnerki Elona Muska. Ta wydała NFT powiązane z jej grafiką związaną z motywem „WarNymph”. WarNymph to, zdaniem artystki, dziecko, które reprezentuje „stan nieskończonego niemowlęctwa, w którym zrzuca swoją starą skórę zepsucia” „walczy z niszczycielską siłą przestarzałych pomysłów i systemowego rozkładu, który zagraża przyszłości”.

Tagi
Blockchain Dolce and Gabbana Dolce and Gabbana nft NFT tokeny

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.