Bitcoin

Delphi Digital: na rynku Bitcoina pojawiają się nowi inwestorzy. Czeka nas sezon altcoinów.

Kurs Bitcoina zyskał na wykresie ponad 220 procent od stycznia tego roku. Ciekawostką jest fakt, że kryptowaluta nadal cieszy się […]

Data publikacji: 1 lipca 2019

bitbay

Kurs Bitcoina zyskał na wykresie ponad 220 procent od stycznia tego roku. Ciekawostką jest fakt, że kryptowaluta nadal cieszy się poparciem wielu inwestorów długoterminowych, którzy nie sprzedają swoich coinów mimo tego, że mogliby na tym już sporo zarobić. Drugi kwartał przyciągnął zaś na rynek nowych inwestorów – informuje niezależna firma badawcza Delphi Digital.

„Część podaży [Bitcoinów], którą klasyfikujemy jako coiny, które zostały przeniesione w ciągu ostatnich trzech miesięcy, zaczyna się nieznacznie zwiększać”

– charakteryzuje rynek Delphi Digital i dodaje:

„Nowi inwestorzy to w większości osoby, które trzymają [środki] od trzech do sześciu miesięcy”.

Ponad 20% Bitcoinów nie było transferowanych w ciągu pięciu lat

Delphi Digital zbadało też kwestię inwestorów długoterminowych. Korzysta przy tym ze współczynnika „Unspent Transaction Output” (UXTO). UXTO dla Bitcoina rośnie, gdy inwestorzy nie chcą sprzedawać kryptowalut i trzymają je zapewne licząc na długoterminowy zysk. Wskaźnik spada jednak w sytuacji odwrotnej.

Zgodnie z analizą Delphi Digital, aż 60 procent Bitcoinów w obiegu nie zmieniło właściciela przez rok. Z kolei aż 21,5% Bitcoinów nie było wykorzystywanych w handlu aż przez pięć lat.

„To oczywiście prowadzi nas do zastanowienia się, kim są obecni sprzedawcy na tym rynku”

-sugeruje Delphi Digital.

Kto handluje Bitcoinami na giełdach?

Aby ocenić nastroje na rynku, firma sprawdziła ilość Bitcoinów, które przepłynęły przez główne giełdy kryptowalut, takie jak Binance i Bitfinex.

delphi digital

Czy czeka nas korekta na BTC?

Wzrost ogólnego ruchu na giełdach można łatwo wyjaśnić nie tylko skokiem kursu i wzrostem popytu. Warto dodać, że ci, którzy niedawno kupili kryptowaluty, mogą teraz starać się wycofać swoje środki z platform handlowych i trzymać je w bezpiecznych miejscach, ponieważ oczekują już na nową bańkę.

Kurs Bitcoina – co dalej?

Jeśli chodzi o to, co będzie działo się dalej na rynku kryptowalut, Delphi Digital uważa, że czeka nas sezon na altcoiny, który rozpocznie korekta na Bitcoinie. Może dojść więc do normalnego w tej sytuacji przelania się kapitału z głównej cyfrowej waluty na jej alternatywy, np. Ethereum czy Litecoina.

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.