Dan Ives (Wedbush Securities): mania Bitcoina to nie fanaberia!

Bitcoin Wiadomości bitcoin 10 000 USD

Dan Ives, dyrektor zarządzający Wedbush Securities, uważa, że czeka nas szeroka adopcja Bitcoina. Jak dodał, ten proces „to nie żadna […]

bitbay zonda

Dan Ives, dyrektor zarządzający Wedbush Securities, uważa, że czeka nas szeroka adopcja Bitcoina. Jak dodał, ten proces „to nie żadna fanaberia”.

Dan Ives: czeka nas szeroka adopcja BTC

Dyrektor zarządzający Dan Ives poinformował w środę swoich klientów, że korporacyjna adopcja Bitcoina to dopiero początek czegoś większego, niż dziś widzimy. Cały proces ma być czymś ważniejszym niż tylko spekulacją.

Uważam, że historia i motyw przewodni tego są znacznie szersze niż tylko inwestowaniem w Bitcoina i przewidywanie jego przyszłej ceny. Chodzi raczej o potencjalne znaczenie tego, co kryptowaluty, blockchain i Bitcoin mogą zmienić w świecie technologii i korporacji przez następną dekadę – przekazał w notatce otrzymanej przez CNBC.

To nie jest moda!

Wyjaśnił również, dlaczego tak zwana mania Bitcoinów nie jest modą.

– Od Paypala i Square, po Nvidię, Teslę, IBM, Visę, Mastercard i wiele innych firm z różnych branż, wierzymy, że trend dot. transakcji, inwestycji bitcoinowych i inicjatyw opartych na blockchainie może wzrosnąć w nadchodzących latach. Naszym zdaniem mania nie jest modą, ale raczej początkiem nowej ery – dodał.

Wedbush Securities interesuje się Bitcoinami od co najmniej 2014 roku. Znany raport firmy zachwalał Bitcoina jako potencjalny czynnik zakłócający istniejącą infrastrukturę finansową, co powinno z czasem doprowadzić do wzrostu jego wartości.

Chociaż Bitcoin zyskał reputację wyjątkowo niestabilnego aktywa, wydaje się, że wahania jego ceny spadły, jeśli porównamy to, co teraz dzieje się na wykresie, z tym, co widzieliśmy w czasie poprzedniej hossy z 2017 r. Jak wyliczył portal Cointelegraph, 60-dniowa zmienność kursu Bitcoina jest dziś znacznie niższa niż wtedy, gdy kryptowaluta osiągnęła szczyt w okolicach 20 000 USD,  co miało miejsce w grudniu 2017 r.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Dan Ives

Tagi
adopcja bitcoin btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.