za
Luna Bitcoin Radio

Czy Luna jest bezpieczna? – Bitcoin Radio #67

Czy Luna jest bezpieczna? Czy Anchor Protocol będzie wypłacalny? W ciągu ostatnich kilku tygodni rozpędu nabiera niepewność inwestorów w stosunku do największego protokołu pożyczkowego Luna.

Luna i Anchor Protocol

Anchor Protocol to protokół DeFi obiecujący użytkownikom zysk ze stakingu UST (stablecoin Luna) w wysokości 20% w skali roku. Brzmi całkiem nieźle, co nie? W ostatnim czasie pojawia się jednak coraz więcej głosów wątpiących w to, że Anchor może być wypłacalny. Powodem jest topniejąca rezerwa protokołu, z której wypłacane są nagrody dla użytkowników. Jeśli nic nie zmieni się w strukturze protokołu – za miesiąc może zabraknąć pieniędzy na wypłaty nagród. Co będzie potem?

Sam temat dość żwawo podjął Rafał Zaorski, popularny polski trader, który wypowiedział wojnę protokołowi. Razem ze swoją grupą Big Short Bets zapowiada shortowanie Luny. Pierwsze efekty jego “działalności” były widoczne w postaci tegotygodniowej korekty LUNA. Na batalię popularnego tradera odpowiedział Jarzombek – znany w środowisku kryptowalutowym youtuber, który starał się na swoim profilu na Twitterze obronić Anchor Protocol.

Niezależnie od tego, jaki będzie finał tej akcji – jedno jest pewne. LUNA ma przed sobą ciekawe dni.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.