za
Prawdopodobieństwo przejścia DOGE na PoS.

Czy DOGE przejdzie na PoS? Nieporozumienia twórców projektu

Binance Launchpool

W sieci pojawia się coraz więcej pogłosek sugerujących przejście najsłynniejszej kryptowaluty z „piesełem” na algorytm Proof-of-Stake. Na temat postanowił się wypowiedzieć także Marshall Hayner, czyli CEO Metallicus oraz współzałożyciel Dogecoin Fundation. Stworzył on ankietnę na X, pytając tym samym społeczności o zdane na temat stakingu DOGE. Swoje zdanie wyraził także Mishaboar, czyli jeden z głównych deweloperów Dogecoina.

Brak zgody na przejście DOGE na PoS

Zadnia na temat przejścia Dogecoina na Proof-of-Stake, są podzielone. Swoją negatywną opinią na ten temat podzielił się na X Mishaboar, będący jednym z głównych deweloperów DOGE. Była to odpowiedź na ankietę stworzoną przez Marshalla Hayera. W swojej odpowiedzi Mishaboar twierdzi, że:

Jeśli dotyczy to fałszywego „stakingu” bazującego na lendingu, to nie. Ryzyko jest zbyt duże, dopóki nie jesteś insiderem.

Jeśli dotyczy to możliwości przejścia DODGE na PoS, to po tym, co widziałem przez ostatnie 2 lata przeniósłbym się to innej kryptowaluty PoW i zmienił w portfelu jej logo na psa.

Jest to oczywiście ironiczny komentarz, który tym dosadniej podkreśla negatywne nastawienie Mishaboar do przejścia DOGE na PoS. W dalszej części swojego wpisu deweloper podkreślił, że widział wiele kryptowalutowych projektów, które przeszły na PoS i w krótkim czasie stawały się maksymalnie scentralizowane.

Balltze, czyli wzór DOGE.

Społeczność także podzielona – w tle śmierć maskotki DOGE, czyli Balltze

Podział odnośnie przejścia DOGE na PoS widoczny jest nie tylko wśród deweloperów, ale także w dogecoinowej społeczności. Jeżeli jednak spojrzymy na wyniki ankiety Marshalla Haynera, to wyraźnie widać, że ponad 60% społeczności piesełmonety, przeciwna jest przejściu jej na PoS.

W tle tych rozważań pojawiła się także smutna wiadomość, ponieważ 18 sierpnia zmarł pies Balltze, czyli maskotka i symbol Dogecoina. Wizerunek tego memogennego przedstawiciela rasy Shiba Inu, był inspiracją dla deweloperów Dogecoina. Balltze zmarł z powodu białaczki w wieku 12 lat. Wizerunek Balltze, który znany był z popularnego mema „Cheems” stał się internetowym fenomenem, który rozbawiał miliony ludzi na całym świecie. W Polsce mem ten znany jest jako „pieseł”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 436,58 USD-0,03%
Ethereum logo
EthereumETH
3519,26 USD0,31%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,02%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,79 USD0,98%
Solana logo
SolanaSOL
134,88 USD-0,93%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3518,88 USD0,27%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,08%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,65 USD6,71%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,26%