Craig Wright nie musi oddawać połowy swoich Bitcoinów

Bitcoin w mediach Świat Japońskie sądy

Sędzia w sądzie okręgowym doszło nawet do pewnego kuriozum, gdy ten australijski informatyk i przedsiębiorca stwierdził, że Satoshi Nakamoto, twórca Bitcoina, […]

bitbay zonda

Sędzia w sądzie okręgowym orzekł, że poprzednia sankcja nakazująca Craigowi Wrightowi oddanie połowy jego Bitcoinów na rzecz spadkobierców Dave’a Kleimana, jego byłego współpracownika, nie jest ważna

Craig Wright uratowany?

craig wrightSędzia Bruce Reinhart wydał w sierpniu orzeczenie w sprawie długotrwałej batalii sądowej i dot. 1,1 miliona Bitcoinów wydobytych wspólnie przez Wrighta i Kleimana we wczesnych latach istnienia pierwszej kryptowaluty świata. Wright twierdził w czasie rozprawy sądowej, że to on jest twórcą BTC.

Sprawa trafiła do sądu rejonowego na Florydzie i 10 stycznia sędzia Beth Bloom orzekła, że wcześniejszy nakaz dot. oddania przez Wrighta połowy jego BTC spadkobiercom Kleimana, jest niewłaściwy.

Sprawa ta toczy się od dawna. W sierpniu 2019 r. Reinhart orzekł, że Wright popełnił wielki błąd, przedstawiając mu sfałszowane dokumenty, które rzekomo miały potwierdzać to, że to on był twórcą BTC, i zalecił, aby przekazał on 50 proc. z ponad 1 miliona Bitcoinów spadkobiercom dawnego, zmarłego współpracownika.

Tyle że ostatnie orzeczenie stwierdza, że ​​sankcja ta nie była właściwa, ponieważ fakty takie jak to, że Wright nawiązał partnerstwo z Kleimanem na równych prawach, nie odnoszą się konkretnie do sedna sprawy.

Sprawa robi się jeszcze bardziej skomplikowana, bowiem sąd nadal nie wie, ile Bitcoinów Wright faktycznie posiada.

Domniemany Nakamoto

Wright nadal też uważa, że to on zaprojektował blockchaina i samego Bitcoina. Niestety – ku jego rosnącej frustracji – niemal nikt mu w to nie wierzy.

Niedawno doszło nawet do pewnego kuriozum, gdy ten australijski informatyk i przedsiębiorca stwierdził, że Satoshi Nakamoto, twórca Bitcoina, właściwie… splagiatował jego dzieło.

„Albo jestem Satoshim, albo Satoshi mnie splagiatował. Możesz dokonać wyboru, nie obchodzi mnie to tak naprawdę, ponieważ on wziął całe akapity z mojej pracy. Więc to albo ja, albo… Nie obchodzi mnie to, czy [moja wersja] ci się spodoba”

– powiedział przemawiając na CC London Investment in Blockchain i AI Forum 2019, które odbyło się w dniach 14–16 października 2019 r.

Początkiem 2018 r. Wright został pozwany przez spadkobierców Kleimana, którzy twierdzą, że po śmierci wspólnika w 2013 r., Craig bezprawnie zawłaszczył ponad milion BTC, które partnerzy biznesowi wydobyli wspólnie we wczesnych latach działania kryptowaluty.

Tagi
bitcoin Craig Wright David Kleiman Satoshi Nakamoto

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.