Craig Wright walczy o prawa autorskie dot. białej księgi BTC

Bitcoin Wiadomości

Craig Wright, który nadal uparcie uważa, że to on stworzył Bitcoina, złożył właśnie nowy pozew w celu ustalenia jego domniemanych […]

Craig Wright, który nadal uparcie uważa, że to on stworzył Bitcoina, złożył właśnie nowy pozew w celu ustalenia jego domniemanych praw autorskich do oryginalnej białej księgi kryptowaluty.

Craig Wright: BTC to moje dzieło!

Brytyjski Sąd Najwyższy zezwoli Wrightowi na rozpoczęcie nowej sprawy, która ma pozwolić raz na zawsze udowodnić to, czy jest on prawdziwym Satoshim Nakamoto.

Pozew Wrighta, prowadzony przez zespół postępowań sądowych Ontier LLP, jest skierowany do „Cøbra”, anonimowego podmiotu powiązanego z bitcoin.org, na której to stronie www pierwotnie opublikowano białą księgę dotyczącą Bitcoina. Według Ontier, Wright dąży do „utrzymania swojego prawa do ochrony swoich legalnie posiadanych aktywów cyfrowych i swojej reputacji jako twórcy Bitcoina i związanej z tym własności intelektualnej”.

Zespół prawny Wrighta twierdzi, że Cøbra wielokrotnie ignorował jego prośby o usunięcie białej księgi BTC ze swojej witryny.

Bitcoin.org odpowiedziało na wstępne zarzuty Wrighta o naruszenie praw autorskich w poście na blogu, odrzucając jego roszczenia i zachęcając innych, aby nie usuwali białej księgi BTC ze swoich stron.

Portal uważa też, że Wright nadużywa brytyjskiego systemu sądowego:

Wygląda na to, że [Wright] próbuje wykorzystać brytyjskie sądy, aby próbowały cenzurować białą księgę [BTC] i nękać małe strony internetowe, takie jak nasza, które dostarczają treści edukacyjne.

craig wright btcTo ja jestem Satoshim!

Australijski biznesmen po raz pierwszy zadeklarował, że jest Satoshim jeszcze w 2016 roku. Od początku niewielu mu uwierzyło. Przykładowo, sam Gavin Andresen, czołowy programista Bitcoin Core, który otrzymał oryginalną białą księgę od Satoshi’ego, początkowo publicznie poparł roszczenie Wrighta, ale szybko zmienił zdanie na ten temat.

Dziś większość fanów BTC częściej kpi z Wrighta, niż wierzy w to, że to on stał na pierwszą kryptowalutą świata. Nadal nie wiadomo jednak, kim był Satoshi.

W chwili pisania tego tekstu jeden Bitcoin kosztuje ponad 52 ooo USD, co oznacza, że ​​Satoshi Nakamoto, kimkolwiek jest, może pochwalić się sporym majątkiem, bowiem uważa się, że wykopał aż 1 milion BTC.

Tagi
btc Craig Wright Craig Wright btc kim był satoshi nakamoto Satoshi Nakamoto

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.