Coinmesh

Coinmesh – zdecentralizowana wymiana BTC przez Tor

Startupy
bitbay zonda

 

Grupa informatyków i kryptologów określająca się mianem u99 Group, planuje stworzyć narzędzie typu open source do zdecentralizowanej i bezpośredniej wymiany bitcoinów pomiędzy użytkownikami. Rozwiązanie z założenia przypominające znane już LocalBitcoins ma być jednak zdecydowanie bardziej anonimowe.

 

Aplikacja o nazwie Coinmesh, dzięki wbudowanej mapie pomoże nam określić przybliżoną lokalizację potencjalnego kupca lub sprzedającego, a w dalszej kolejności ustalić szczegóły transakcji, takie jak miejsce i czas spotkania. Anonimowość transakcji ma być zapewniona dzięki sieci Tor, z którą aplikacja ma współpracować. Logi dotyczące spotkań oraz wymiany walut nie będą przechowywane.

 

Tak jak w innych tego typu aplikacjach, wiarygodność użytkowników Coinmesh ma być weryfikowana na podstawie systemu ocen i komentarzy dotyczących ich poprzednich transakcji.

 

Obecnie grupa developerów związanych z aplikacją znajduje się na etapie poszukiwania środków do jej sfinansowania. Każdy pragnący dołożyć do projektu swoją „cegiełkę” może to uczynić na jego oficjalnej stronie internetowej.

 

Coinmesh będzie funkcjonował opcjonalnie także jako portfel bitcoin. Dla jeszcze większej anonimowości, każda płatność wykonana za pomocą takiego portfela będzie automatycznie przepuszczana przez specjalny mikser (usługę mieszającą poszczególne płatności z bitcoinami innych użytkowników). Dzięki takiemu powiązanie określonych płatności i związanych z nimi adresów z konkretnym użytkownikiem będzie dodatkowo utrudnione.

 

Korzystanie z Coinmesh ma być bezpłatne. Na obecną chwilę grupa u99 nie przewiduje wprowadzenia prowizji od transakcji. Aplikacja my być dostępna na systemy operacyjne: iOS oraz Android.

 

Poniżej możecie zapoznać się z krótkim filmem opisującym zasadę działania programu.

 

{youtube}Htb1MWFB2D0{/youtube}

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

Tagi
anonimowość bitcoin Coinmesh giełda handel kryptowaluty LocalBitcoins rynek Tor wymiana

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.