za
opłaty ethereum

Coinbase wspiera Ethereum 2.0 !

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Zaledwie kilka godzin przed uruchomieniem Ethereum 2.0, Coinbase, wiodąca amerykańska giełda kryptowalut, postanowiła gorąco powitać ewolucję największego na świecie blockchaina po Bitcoinie. Teraz, traderzy i hodlerzy oczekujący na aktualizację ETH2, otrzymali potwierdzenie, że giełda umożliwi stakowanie ETH2. Coinbase umożliwi również handel nowymi tokenami.

Stakowanie i trading ETH2 w Coinbase

Zespół Coinbase potwierdził również przyszłą interoperacyjność pomiędzy tokenami ETH i ETH2. Należy jednak podkreślić, że w przypadku, gdy użytkownicy zdecydują się umieścić swoje monety w smart kontrakcie Ethereum 2.0, fundusze zostaną zablokowane na jeszcze nieokreślony czas Podczas gdy stakowane tokeny ETH2 pozostają zablokowane w łańcuchu beacon, Coinbase umożliwi również handel pomiędzy ETH2, ETH i wszystkimi innymi wspieranymi walutami, zapewniając swoim klientom płynność.

Coinbase nie ma nic wspólnego z “blokadą”, to deweloperzy ustalili tę normę w podstawowym kodzie Ethereum 2.0. Sieć pozostawi tokeny zablokowane na jakiś czas. Jednak społeczność wydaje się być zadowolona z tego warunku, a nawet spełniła i przekroczyła minimalny cel. W kontrakcie depozytowym znajduje się już 890 tys. ETH.

Giełda Coinbase zapowiedziała, że przekaże więcej szczegółów “bliżej uruchomienia każdej z funkcji”. Na razie ujawnili jedynie, że będą one dostępne “na początku 2021 r.” w konkretnych jurysdykcjach.

Co to jest Ethereum 2.0?

Ethereum 2.0 jest uruchomioną dzisiaj ewolucją oryginalnego blockchaina Ethereum. Aktualizacja była konieczna, aby łańcuch działał dalej zgodnie z założeniami. Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do Bitcoina i innych blockchainów, w sieci Ethereum dochodzi do wielu interakcji w wyniku wymiany tokenów oraz rozwijania kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji.

Sukces Ethereum okazał się jego główną słabością. Sieć zbliżała się do swoich granic i była na skraju upadku. W obecnych warunkach Ethereum nie było gotowe na globalną adopcję. Ethereum 2.0 stara się to zmienić. Po pierwsze, przejście z PoW do PoS sprawi, że algorytm konsensusu będzie znacznie bardziej efektywny. Komplikuje on też przeprowadzenie ataku 51%. Teraz ci, którzy stakują swoje monety – w Coinbase lub innym portfelu – otrzymają nagrody za walidację transakcji w taki sam sposób, w jaki górnik otrzymuje nagrody za kopanie BTC.

Ethereum 2.0 jest też kompatybilny z kilkoma rozwiązaniami warstwy 2, które pozwolą na przetwarzanie tysięcy transakcji na sekundę. Ethereum potencjalnie może wyprzedzić nawet takich gigantów płatności jak Visa, Mastercard i każdy nowoczesny procesor płatności.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 762,50 USD-2,26%
Ethereum logo
EthereumETH
3483,99 USD-2,29%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,04%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,12 USD-3,03%
Solana logo
SolanaSOL
147,82 USD-4,76%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3482,03 USD-2,35%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-1,64%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-2,88%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,57 USD3,04%