za
coinbase card google pay

Coinbase łączy siły z Google Pay

2020-03-17
Bitcoin
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Wiele osób twierdzi, że Bitcoin spadł w ostatnim czasie tak mocno na wykresie nie tylko dlatego, że nie jest – jak teraz twierdzi wielu – safe haven, ale też z tego powodu, że jego adopcja stoi nadal na niskim poziomie. Nawet jeśli to prawda, kolejnego przełomowego kroku w tej kwestii dokonuje dzisiaj Coinbase, które łączy siły z usługą Google Pay. O nowej inicjatywie firma napisała na swoim blogu pod tym linkiem.

Google Pay i Coinbase

Przypomnijmy, że Coinbase we współpracy z Visą operuje karty Coinbase Card. To nic innego, jak karty płatnicze, które umożliwiają dokonywania płatności za pomocą kryptowalut. Użytkownik płaci kartą w sklepie i nawet nie musi wiedzieć, że używa do tego cyfrowych walut.

Od dziś mobilne płatności Coinbase Card będą też realne za pomocą Google Pay. A przynajmniej dla części klientów giełdy z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Finlandii, Francji, Włoszech, Słowacji, Hiszpanii, Chorwacji, Czechach, Polsce, Danii, Norwegii i Szwecji. “W tym roku pracujemy też nad ekspansją na inne kraje europejskie” – dodano w komunikacie na blogu.

Jak płacić Coinbase Card?

coinbase cardJak skorzystać z nowej usługi? Sprawa jest banalnie prosta. Wystarczy pobrać specjalną aplikację na Androida (jest dostępna pod tym linkiem) na nasz smartfon. Następnie zalogować się za pomocą danych z giełdy. Potem zintegrować aplikację z Google Pay i… w zasadzie tyle. Od tego momentu uzyskacie możliwość płacenia BTC za usługi i produkty.

Firmy technologiczne otwierają się na BTC

To nie koniec ciekawych newsów. Okazuje się, że Opera daje z kolei swoim użytkownikom szanse na kupowanie BTC i ETH.

Firma współpracuje z Wyre. Ten krok umożliwił obsługę zarówno Apple Pay, jak i kart debetowych do zakupu dwóch głównych kryptowalut świata.

„Wyre zapewnia bardzo wygodne rozwiązanie internetowe, które było łatwe do zintegrowania i bardzo proste w użyciu. Ich obsługa Apple Pay jest ogromnym plusem dla naszych użytkowników iOS”

– powiedział The Block Charles Hamel, szef działu ds. kryptowalut w Operze.

– Użytkownicy mogą kupić kryptowaluty nawet za jedynie 1 USD, a maksymalny dzienny limit to 250 USDdodał rzecznik prasowy firmy – Ponieważ nasz portfel oparty na przeglądarce koncentruje się na wykorzystaniu kryptowalut w Internecie i korzystaniu z dAppsów, spodziewamy się, że zdecydowana większość transakcji nie osiągnie tego limitu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 798,97 USD-2,41%
Ethereum logo
EthereumETH
3477,02 USD-2,54%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,07%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
600,41 USD-3,27%
Solana logo
SolanaSOL
146,98 USD-5,25%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3474,13 USD-2,57%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,07%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-2,71%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-3,64%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,55 USD2,23%