za

Giełda BitBay wspiera służbę zdrowia w walce z koronawirusem

Giełda BitBay ponownie pokazała, że jest przedsięwzięciem, za którym stoją ludzie o wielkim sercu. Tym razem staje twarzą w twarz z problemem, który w ostatnim czasie wywrócił nie jedno życie do góry nogami – koronawirusem.

BitBay wspiera służbę zdrowia

Tallinn, Estonia, 17 marca 2020 – Giełda BitBay poinformowała wczoraj o przekazaniu 100 000 zł na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez Sp. z o. o. w Tychach. Placówka ta została wyznaczona przez Ministra Zdrowia do pełnienia roli szpitala zakaźnego. Środki przekazane przez zarząd BitBay mają posłużyć do zaopatrzenia szpitala w sprzęt medyczny niezbędny do leczenia osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2, a także środków sanitarnych do ochrony lekarzy i pracowników medycznych.

Skutki epidemii dotykają każdego z nas. Należy zrobić wszystko, aby wirusa zatrzymać. Chcemy wesprzeć tych, którzy walczą z nim każdego dnia. Wraz z innymi przedsiębiorcami ze śląska planujemy również dalszą pomoc placówkom w naszym regionie – komentuje prezes zarządu giełdy Sylwester Suszek.

Zbiórka w kryptowalutach i złotówkach

Giełda zapowiedziała również uruchomienie w najbliższych dniach zbiórki na rzecz wsparcia służby zdrowia w walce i koronawirusem. Środki zgromadzone podczas akcji zostaną przekazane Fundacji TVS do wykorzystania na zakup sprzętu medycznego, koniecznego do leczenia i ratowania zdrowia chorych na koronawirusa SARS-CoV-2 oraz środków sanitarnych chroniących lekarzy i pracowników medycznych na terenie Śląska.

Każdy będzie mógł wesprzeć akcję. Oprócz możliwości przesyłania dotacji w kryptowalutach udostępniona zostanie również możliwość wpłacania środków w złotówkach. Przedstawiciele platformy zapewniają, że już w najbliższych dniach w ramach portalu Finansowanie Społecznościowe pojawi się strona zbiórki.

“Ponieważ napływają do nas informacje od znajomych o brakach w sprzęcie i środkach sanitarnych w szpitalach, zdecydowaliśmy się wesprzeć służbę zdrowia w tej nierównej walce z koronawirusem.”

– przekazała nam Justyna Laskowska z BitBay.

Wczoraj firma przekazała 100 000 zł na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach, który rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia został przekształcony w szpital zakaźny.

“Chcemy w ten sposób pomóc w zakupie niezbędnego sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej dla lekarzy i personelu szpitala. W najbliższych dniach uruchomimy również stronę zbiórki na rzecz Fundacji TVS, która w tym trudnym wspiera polską służbę zdrowia i wykorzysta środki do pomocy szpitalom z województwa śląskiego”

– dowiadujemy się od BitBay.

Koronawirus w Polsce

Jak na razie koronawirus w Polsce nie sieje takiego spustoszenia, jak w innych krajach, ale lepiej – zgodnie z powiedzeniem – chuchać na zimne.

Obecnie w naszym kraju stwierdzono 238 zarażeń wirusem z Wuhan, pięć osób niestety zmarło. Szpital w Zielonej Górze opuści już pacjent, u którego stwierdzono pierwszy przypadek choroby w naszym kraju.

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podczas wczorajszej konferencji prasowej podkreślił jednak, że najgorsze przed nami. W ciągu najbliższych dwóch czy trzech tygodni eksperci – jak przekazał – przewidują, że pojawi się u nas nawet 10 tys. zarażonych. Śmiertelność choroby jest szacowana na poziomie nieco ponad 3 proc.

290 000 złotych na cele dobroczynne

Założona w 2014 r. giełda BitBay przeprowadziła do tej pory aż 9 akcji charytatywnych. Od 2016 roku gra razem z WOŚP. Chętnie wspiera instytucje na terenie woj. śląskiego, z którego pochodzą jej założyciele. W ostatnich latach BitBay zorganizował zbiórki na rzecz domu dziecka w Katowicach oraz schroniska dla zwierząt w Chorzowie. Łącznie giełdzie wraz z jej użytkownikami udało się przekazać na cele charytatywne ponad 290 000 złotych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 207,13 USD2,34%
Ethereum logo
EthereumETH
3132,37 USD1,94%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
577,30 USD0,39%
Solana logo
SolanaSOL
180,52 USD6,69%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,01%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3131,28 USD1,95%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD1,90%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,54 USD1,57%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,06%