za
Brian Armstrong coinbase

Kierownictwo Coinbase sprzedało od lutego akcje firmy warte ponad miliard dolarów

Nexo Earn Aplikacja

Jak donosi Wall Street Journal, czterech głównych członków zarządu Coinbase sprzedało akcje firmy o łącznej wartości ponad miliarda dolarów.

Zarząd Coinbase sprzedaje akcje za 1,2 miliarda dolarów

The Wall Street Journal przeanalizował niedawne dokumenty regulacyjne Coinbase. Odkrył w nich, że od lutego czterech czołowych dyrektorów firmy zarobiło na sprzedaży akcji 1,2 miliarda dolarów.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Brian Armstrong i jego fundusz powierniczy sprzedali akcje warte 292 miliony dolarów. Dyrektor operacyjny Emilie Choi zrealizowała opcje kosztem 9,7 mln USD i sprzedała swoje akcje za kwotę 226 mln USD. Współzałożyciel Fred Ehrsam sprzedał najwięcej udziałów, uzyskując z tego tytułu prawie 500 mln USD. Wreszcie, CPO Surojit Chatterjee zrealizował opcje kosztem 6 mln USD i zarobił na sprzedaży akcji 110 mln USD.

Wygląda na to, że każda z tych osób nadal posiada akcje firmy. Przedstawiciel Coinbase powiedział Wall Street Journal, że dyrektorzy “utrzymują duże pozycje w spółce, co odzwierciedla ich zaangażowanie w jej długoterminowe możliwości”. Ehrsam w tym miesiącu odkupił udziały w Coinbase za 75 milionów dolarów pomimo spadków.

coinbase nowe produkty

Czy akcje Coinbase odzyskają wartość?

W środę, 26 maja, kurs akcji Coinbase (COIN) wynosił 75,32 USD. Cena ta jest zbliżona do wcześniejszego minimum z tego miesiąca, wynoszącego 53,72 USD.

Chociaż sprzedaż kierownictwa miała miejsce, gdy wartość akcji była nieco wyższa, wydaje się, że przynajmniej część z nich była spowodowana spadkiem cen. W kwietniu 2021 r. akcje firmy otworzyły się na poziomie 381 USD, a zarząd Coinbase sprzedawał je po cenach od 189 USD do 422 USD.

Spadająca wartość akcji Coinbase jest prawdopodobnie wynikiem słabości rynku kryptowalut. Bitcoin jest obecnie wart 28 900 dolarów – jest to jego najniższy kurs od grudnia 2020 roku. Słabe warunki rynkowe spowodowały, że przychody Coinbase w ujęciu rocznym spadły w tym miesiącu o 27%.

Pomimo tych problemów, według niektórych analityków, akcje Coinbase mają obiecujące perspektywy. Jeden z ekspertów Cowen sugeruje, że COIN ma szansę na 27% wzrost i poziom docelowy 85 USD. Ta prognoza jest oparta przede wszystkim na podejściu Coinbase do bezpieczeństwa i zgodności z przepisami.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, giełda pojawiła się w tym tygodniu na liście Fortune 500.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności