za
cme group

CME Group wprowadzi mikroopcje na BTC i ETH

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

W ogłoszeniu z dnia 1 marca CME Group przedstawiła plany wprowadzenia mikroopcji na bitcoina i ether. Wielkość nowych kontraktów będzie wynosić jedną dziesiątą aktywów bazowych. W ten sposób spółka trafi do większego grona inwestorów, w tym tych indywidualnych.

W ogłoszeniu dodano, że te nowe opcje uzupełnią istniejące kontrakty na bitcoina, które wystartowały w 2020 roku i mają wielkość 5 BTC.

Kontrakt futures wymaga od inwestora sprzedaży w określonym terminie, podczas gdy opcje dają inwestorowi prawo, ale nie obowiązek, do kupna lub sprzedaży po określonej cenie w dowolnym czasie.

cme group (1)

Poszerzenie zasięgu rynku

Dodatkowo, nowe opcje pozwolą inwestorom na wyrażenie ich długo- lub krótkoterminowych poglądów. Będą oni mogli bowiem wybrać miesięczne, jak również poniedziałkowe, środowe i piątkowe terminy wygaśnięcia opcji.

CME Group oferuje już mikro-futures dla dwóch wiodących kryptowalut. Teraz jednak wprowadza elastyczność w produktach opcyjnych. Tim McCourt, globalny szef działu Equity i FX Products w firmie, ujawnił, że w ciągu niecałego roku zawarto prawie 5,3 miliona mikro kontraktów futures na BTC i ETH, po czym dodał:

Opierając się na sile i płynności kontraktów bazowych, nasze opcje w rozmiarze mikro pozwolą traderom każdej wielkości skutecznie zabezpieczać wydarzenia rynkowe z większą precyzją i elastycznością lub dostroić swoją ekspozycję na rynek kryptowalut.

John Harris, dyrektor generalny Akuna Digital Assets, stwierdził, że jego firma uważa, iż opcje na te kontrakty “pozwolą istniejącym uczestnikom rynku na większą elastyczność przy poszukiwaniu efektywnej kosztowo ekspozycji, jak również otworzą rynek dla nowych uczestników, którzy preferują bardziej ziarniste wielkości.

W listopadzie firma macierzysta Google, Alphabet, zainwestowała 1 miliard dolarów w CME Group.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoinakurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności