za
citylab

Blockchain na pomoc turystyce – wnioski z konferencji CityLab w Amsterdamie

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Po ciężkich dla turystyki czasach znów zaczynamy podróżować po całym świecie. Co mogą zrobić poszczególne miasta, by zmienić swój wizerunek i przyciągnąć zwiedzających na nowe sposoby? Poznaj wnioski z konferencji CityLab. Coroczne wydarzenie jest spotkaniem dla liderów miast, którego gospodarzem są Bloomberg Philanthropies i Aspen Institute.

Zmiana wizerunku Amsterdamu

„Nie chcemy już rozwijać turystyki w dotychczasowy sposób” – powiedział we wtorek na konferencji CityLab Geerte Udo, dyrektor generalny fundacji Amsterdam and Partners. „Całkowicie przeszliśmy od ilości do jakości”.

Burmistrz miasta, Femke Halsema, dodała, że ​​chce zmienić wizerunek Amsterdamu. Obecnie jest on kojarzony jako miejsce, do którego ludzie przyjeżdżają, aby wziąć „wakacje od moralności”. Teraz władze pracują nad nowym projektem mającym na celu przeprojektowanie centrum miasta. Nowe podejście przyciągnie odwiedzających do innych dzielnic i – co najważniejsze ze strony technologii – pozwoli na zrozumienie zachowań turystów poprzez zbieranie danych.

Dyrektor generalny Cape Town Tourism, Enver Duminy, powiedział, że należy poświęcić więcej uwagi wpływowi turystyki na społeczności lokalne. Do tej pory priorytetem było koncentrowanie się na potrzebach odwiedzających. Może to oznaczać więcej regulacji, w tym dotyczących branży wynajmu krótkoterminowego, a także współpracę z biurami podróży w celu przyciągnięcia turystów o wysokiej wartości. Dobrym przykładem tej transformacji jest Kapsztad. To afrykańskie miasto współpracuje z Airbnb, aby lepiej zrozumieć i przyjąć cyfrowych nomadów. Tacy turyści zwykle zostają w mieście dłużej i wydają więcej.

Potrzebujemy odpowiedniej infrastruktury i technologii, aby wykorzystać potencjał długoterminowej turystyki i uczynić nomadów częścią lokalnej społeczności.

– powiedział Duminy.

citylab

Co kryptowaluty i metaverse mogą zrobić dla władz miast?

Eksperci technologiczni przedstawili korzyści i zagrożenia związane z wykorzystaniem technologii blockchain i tworzeniem cyfrowych replik do zarządzania swoimi miastami.

Tonantzin Carmona, stypendysta Davida M. Rubensteina w Brookings Institution Metropolitan Policy Program, nie jest przekonana, że kryptografia będzie miała transformacyjny wpływ na miasta w ich obecnym stanie. W rozmowie z Markiem Fosterem, dyrektorem zarządzającym Strategic Advisory Management, omówiła znaczenie przyjęcia skoncentrowanego na człowieku podejścia do adopcji kryptowalut.

„Zdaję sobie sprawę, że lokalni liderzy są pod ciągłą presją, aby wdrażać nowe technologie w celu innowacji” – powiedziała Carmona. „Ale jeśli zaczynamy od technologii, tracimy wiele, ponieważ nie próbujemy najpierw zacząć od problemu. Warto zidentyfikować, co dokładnie próbujemy tutaj zrobić? Co próbujemy rozwiązać? Jaki jest problem?”

Dodała również, że ​​wszelkie ewentualne korzyści należy zrównoważyć z ryzykiem. Chodzi przede wszystkim o podatność technologii na włamania i błędy oraz wpływ miningu na środowisko. Foster podkreślił, że jeśli sektor publiczny i prywatny będą współpracować w celu ukształtowania ram prawnych, technologia oparta na kryptowalutach i blockchain może wzmocnić finansowo obywateli.

W osobnej dyskusji, Sean Audain, kierownik ds. planowania strategicznego w radzie miejskiej Wellington w Nowej Zelandii, wyjaśnił, w jaki sposób miasto wykorzystuje replikę cyfrową w metawersie. Władze badają w ten sposób, jak mieszkańcy korzystają ze ścieżek rowerowych i parkingów. Technologia blockchain pomogła również miastu radzić sobie z trzęsieniami ziemi, badać ruchy poziomu morza i przywracać rodzime gatunki ptaków.

Prywatność i bezpieczeństwo danych muszą być brane pod uwagę na poziomie podstawowym, powiedziała Salla Eckhardt, dyrektor ds. innowacji w cyklu życia budynków cyfrowych w Microsoft Corp. „W dzisiejszym świecie technologii potrzebujemy strategii zarządzania danymi” – powiedziała.

Polski wątek na konferencji CityLab

Drugi dzień konferencji rozpoczęła dyskusja o tym, jak miasta mogą stawić czoła trudnej historii. W rozmowie otwierającej Piotr Cywiński wraz z burmistrzem San Francisco, London Breed i historykiem kultury, Nancy Jouwe, omówili znaczenie uczciwego zmagania się z przerażającymi dziedzictwem.

Ponad 2 miliony osób rocznie odwiedza Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Turyści stają w nim twarzą w twarz z okrucieństwem Holokaustu i pamięcią o ocalonych. Piotr Cywiński, historyk i dyrektor muzeum, stwierdził, że obecnie bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby ludzie odwiedzali takie miejsca. Gdy świat przechodzi gwałtowne zmiany, warto „odnaleźć potwora we własnym społeczeństwie i znaleźć w sobie odpowiedzialność za stworzenie czegoś nowego i lepszego”.

London Breed omówiła również namacalne inwestycje, jakie jej miasto poczyniło w społeczności, które historycznie zostały zmarginalizowane. Władze wprowadziły między innymi pilotażowy program dochodu podstawowego dla grupy trans z San Francisco. W najbliższych dwóch latach przeznaczą również 120 milionów dolarów na inwestycję w czarnoskórą społeczność.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności