za

Circularise, we współpracy Philipsem i Shell, wykorzysta blockchain do zrównoważonego rozwoju

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Circularise, platforma zajmująca się bezpieczną wymianą danych w przemysłowych łańcuchach dostaw, ogłosiła wspólny projekt pilotażowy z dziesięcioma korporacjami. Celem jest wykorzystanie możliwości rozproszonej księgi do uzupełnienia certyfikacji, dzięki czemu audyt oświadczeń dotyczących zrównoważonego rozwoju będzie prostszy i bardziej wiarygodny.

Wielkie koncerny zaczynają wykorzystywać możliwości blockchaina

Firmy zaangażowane w projekt to Shell, Philips, ResourceCo, SGS, ARA-Avantium Renewable Chemicals, PwC, DLA Piper, BOSKALIS i Radboud University. Przedsięwzięcie obejmuje dwa pilotaże. Pierwszy dotyczy wykorzystania blockchain do rozprowadzania na rynku olejów kokosowych ze zrównoważonych źródeł, a drugi – systemu certyfikacji biopaliwa.

W ramach pierwszego pilotażu, firma ResourceCo będzie dostarczać oleje kokosowe ze zrównoważonych źródeł do producentów żywności w Australii. Zostaną one poddane procesowi certyfikacji ISCC i zarejestrowane w blockchainie. Dzięki temu klienci będą mogli śledzić łańcuch dostaw oleju kokosowego, a także uzyskać dostęp do informacji o jego pochodzeniu.

W ramach drugiego pilotażu, Circulaise wykorzysta blockchain do udostępniania informacji o biopaliwach. Firma ARA-Avantium Renewable Chemicals będzie dostarczać produkty biopaliwowe do odbiorców w Holandii, a następnie zarejestruje je w blockchainie. Podobnie jak w pierwszym przykładzie, nabywcy będą mogli śledzić łańcuch dostaw biopaliw, a także uzyskać dostęp do informacji o kraju pochodzenia i certyfikacie zrównoważonego rozwoju.

Blockchain dla zrównoważonej przyszłości

Projekt zdobył wsparcie holenderskiego funduszu publicznego NLingenieursfonds, a także organizacji non-profit OXFAM Novib. Współzałożyciel i dyrektor generalny Circularise, Pim Sheddekamp, powiedział w oświadczeniu:

Wierzymy, że blockchain może pomóc w ustaleniu przejrzystych i uczciwych łańcuchów dostaw produktów, które są zrównoważone pod względem środowiskowym i społecznym. Jesteśmy podekscytowani, że możemy współpracować z ISCC i takimi innowacyjnymi firmami, aby pokazać, jak blockchain może przyczynić się do poprawy jakości oświadczeń o zrównoważonym rozwoju.

Johan van der Meer, dyrektor generalny ISCC, dodał:

Cieszymy się, że możemy wspierać taki innowacyjny projekt, który może przyczynić się do poprawy jakości oświadczeń o zrównoważonym rozwoju produktów na całym świecie. Jest to szczególnie ważne w przypadku produktów żywnościowych i biopaliw, które mogą mieć istotny wpływ na środowisko.

Wykorzystanie blockchain w celu poprawy jakości oświadczeń o zrównoważonym rozwoju jest coraz bardziej powszechne. W ubiegłym miesiącu start-up blockchain CarbonX ogłosił współpracę z Microsoft. Razem chcą stworzyć nowy system certyfikacji dla produktów, które są zrównoważone pod względem środowiskowym. W lipcu bieżącego roku, firmy IBM i Walmart testowały blockchain do śledzenia łańcucha dostaw jajek na rynku amerykańskim. W tym samym miesiącu, holenderski bank ING i australijski bank ANZ przeprowadziły test użycia blockchain do śledzenia łańcucha dostaw mleka na rynku australijskim.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności