Chiny testują CBDC na małych transakcjach

2020-08-24 Wiadomości

Prawdziwa skala testów CBDC W ciągu ostatnich kilku tygodni różne raporty twierdziły, że People’s Bank of China przetestował swoją walutę […]

Prawdziwa skala testów CBDC

W ciągu ostatnich kilku tygodni różne raporty twierdziły, że People’s Bank of China przetestował swoją walutę cyfrową banku centralnego (CBDC) na ogromnym wolumenie transakcji w celu określenia jej stabilności.

Jednak GlobalTimes obalił te pogłoski, powołując się na PBoC. W dzisiejszym raporcie lokalne media powiedziały, że bank centralny testuje obecnie CBDC tylko w przypadku małych transakcji detalicznych.

Na obecnym etapie głównym celem testu jest zapewnienie sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania waluty cyfrowej oraz określenie sposobu dystrybucji CBDC z banku centralnego do instytucji finansowych. Tylko wtedy, gdy testy w handlu detalicznym zakończą się sukcesem, będą one przeprowadzane w dużych scenariuszach transakcyjnych„.

– skomentował Wang Peng, adiunkt w Gaoling School of Artificial Intelligence na Uniwersytecie Renmin.

Plotki głosiły również, że juan cyfrowy nie może być zamieniony na banknoty. Pracownik PBoC rozwiał te wątpliwości, mówiąc, że waluta cyfrowa jest prawnym środkiem płatniczym w Chinach i może być przeliczana na banknoty po kursie 1:1.

Pilotażowe testy waluty cyfrowej odbywają się w Shenzhen, Suzhou (wschodnio-chińska prowincja Jiangsu), Chengdu (stolica południowo-zachodniej chińskiej prowincji Sichuan) i Xiongan New Area w prowincji Hebei.

Podczas gdy wprowadzenie chińskiej waluty cyfrowej wydaje się szczególnie bliskie, istnieje wiele szczegółów dotyczących jej cech i ograniczeń. Nestety nie są jeszcze znane opinii publicznej. Jak pokazuje analiza przeprowadzona dla Cointelegraph, wiele pytań dotyczących prywatności, zakresu i użyteczności DCEP pozostaje bez odpowiedzi.

Chiński BSN kontynuuje swój rozwój

Ostatnio działa również chińska sieć usługowa oparta na blockchain (BSN), której celem jest ułatwienie i obniżenie kosztów rozwoju tej technologii. Po integracji Chainlink i współpracy z NEO Yifan He z Red Date Technology niedawno wyjaśnił zalety BSN.

Podkreślił korzyści DLT, ale zauważył, że budowanie sieci od podstaw może zająć dużo czasu i funduszy. Dlatego właśnie, BSN czyni go tanim dla każdego. Dodał, że główną ideą BSN jest stworzenie oraz rozwój ogromnego środowiska ko operacyjności.

Dodatkowo zasugerował, że platforma mogłaby zintegrować stablecoiny takie jak Tether począwszy od przyszłego roku.

Tagi
Blockchain cbdc cbdc chiny

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.