za
Charles Hoskinson cardano

Charles Hoskinson (Cardano) broni partnerstwa z Coinfirm

2021-08-27
Kryptowaluty
1,5% dla maluszka

Weiss Crypto, spółka zależna firmy ratingowej Weiss Ratings, skrytykowała nowe partnerstwo pomiędzy Cardano a Confirm. Charles Hoskinson, twórca Cardano, broni jednak nowego aliansu swojego projektu.

Cardano łączy siły z Coinfirm

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, odpowiedział właśnie na krytykę dotyczącą partnerstwa The Cardano Foundation z firmą Coinfirm. Jego zdaniem ten krok był konieczny, by adopcja ADA była w ogóle możliwa.

Przypomnijmy, że Fundacja Cardano ogłosiła nowe partnerstwo 24 sierpnia. W jego ramach Confirm zapewni zgodność projektu z m.in. dyrektywą dotyczącą przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Narzędzia i usługi świadczone przez Coinfirm umożliwiają każdej giełdzie, powiernikowi i wszystkim innym stronom trzecim łatwe śledzenie historii [przesyłania] ADA [przechowywanych] w ich portfelach

– czytamy w komunikacie.

Nie wszystkim jednak spodobał się ten ruch. Weiss Crypto, spółka zależna firmy Weiss Ratings, skrytykowała go za pośrednictwem social mediów. Zauważyła, że to “nadmierna regulacja” jest tym, czym “system bankowy został zaduszony na śmierć”.

Wydaje się, że wraz z tym ogłoszeniem ADA z dumą ogłasza, że ​​chce podążać tą samą drogą

– dodano.

Charles Hoskinson broni decyzji Cardano

Współzałożyciel Ethereum i twórca Cardano odpowiedział na tę krytykę. Stwierdził, że „celem [Cardano] zawsze było budowanie warstw, tworzenie modułów i projektowanie ekosystemów”. Do tego potrzebna jest zgodność projektu z lokalnymi przepisami.

Dodał, że “podczas gdy podstawowa warstwa systemu nie dba o to, czy pochodzisz ze Stanów Zjednoczonych, Chin, Japonii” czy innego kraju, tak szersza działalność tego typu projektów jak Cardano musi być zgodna z prawem.

Charles Hoskinson cardano

– I dlatego te partnerstwa są ważne. Zapewniają przejrzystość [prawa]. Zapewniają realizację wielu wymogów biznesowych i technicznych i pozwalają nam ulepszyć oprogramowanie dla wszystkich na całym świecie, aby Cardano zyskało większą adopcję we wszystkich branżach, regulowanych i nieuregulowanych – podsumował Hoskinson.

W oczekiwaniu na inteligentne kontrakty Cardano, które mają zostać uruchomione 12 września, cena ADA wzrosła o blisko 100% w ciągu ostatnich 30 dni. Cena wzrosła z poziomu ok. 1,27 USD w dniu 27 lipca do około 2,53 USD w momencie pisania tych słów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności