Kursy kryptowalut

Cena Ethereum znacznie wzrośnie – sugerują analitycy

Inwestorzy oczekują, że cena Ethereum mocno wzrośnie po tym, jak altcoin zdrożał wczoraj do 563 USD. Obecnie cena spadła jednak […]

Data publikacji: 22 listopada 2020

bitbay

Inwestorzy oczekują, że cena Ethereum mocno wzrośnie po tym, jak altcoin zdrożał wczoraj do 563 USD. Obecnie cena spadła jednak do 536 USD.

Cena Ethereum

W perspektywie krótkoterminowej traderzy oczekują jeszcze podejścia pod 600 USD, co ma ich zdaniem stanowić główny obszar oporu dla Etheru. To mniej więcej przełamanie tego pułapu zapoczątkowało trend spadkowy w maju 2018 r. Teraz przebicie się kursu na północ na tym poziomie może spowodować, że cena ETH mocno wystrzeli.

Jeśli Ether przekroczy 600 USD, prawdopodobnie wejdzie w zakres od 700 do 900 USD. Powyżej jest niewielki opór. Potem mamy zaś obecne ATH – 1200 USD.

W czasie kolejnej bańki 1 ETH może zaś kosztować nawet ponad 10 000 USD.

Z kolei trader „Rookie” twierdzi, że prawdopodobnie 1 ETH zdrożeje do 700 USD już pod koniec tego roku.

Fundamenty napędzą bańkę na ETH?

cena ethereumVan de Poppe może mieć rację, bowiem obecne ATH ETH jest takie jak Bitcoina z 2013 r. Możliwe więc, że altcoin zdrożeje w tym cyklu do ATH BTC z 2017 r., czyli nawet 20 000 USD.

Do tego skok ceny na Etherze napędzają fundamenty. Po pierwsze, Ethereum 2.0 ma już po części wystartować 1 grudnia, co wpłynie na podaż ETH na rynku. Nowa wersja sieci wprowadza bowiem algorytm PoS, w którym kryptowalutę kopie się już nie za pomocą koparek, ale procesu stake’owania. Szerzej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu.

To nie wszystko. Dane dotyczące łańcucha ETH pokazują, że duzi inwestorzy nadal gromadzą kryptowalutę. Tendencja ta zbiega się ze spadkiem rezerw ETH na giełdach. Sugeruje to dwie rzeczy: coraz więcej posiadaczy ETH deponuje środki w Ethereum 2.0, by je stake’ować, a poza tym inwestorzy skupują kryptowaluty na dłuższy okres.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion