Cardano wydaje pierwszą aplikację do śledzenia łańcucha dostaw

Blockchain Cardano

Fundacja Cardano wprowadziła swoje pierwsze rozwiązanie w zakresie śledzenia łańcucha dostaw i przeciwdziałania fałszerstwom. Stworzenie platformy było możliwe dzięki współpracy […]

bitbay zonda

Fundacja Cardano wprowadziła swoje pierwsze rozwiązanie w zakresie śledzenia łańcucha dostaw i przeciwdziałania fałszerstwom. Stworzenie platformy było możliwe dzięki współpracy z firmą Scantrust.

Współpraca Cardano (ADA) i Scantrust

W komunikacie prasowym podano, że rozwiązanie umożliwia właścicielom marek korzystanie z fizycznych, zabezpieczonych kodów QR Scantrust. Celem jest uzyskanie funkcji ukierunkowanych danych i identyfikowalności. System oferuje szybkość i niskie koszty śledzenia łańcucha dostaw zasilanego przez blockchain Cardano. Jednocześnie eliminuje on fałszerstwo.

Co ważne, nowe rozwiązanie jest już w użyciu jako aplikacja proof-of-concept w firmie Baia’s Wine – gruzińskim producentem win rzemieślniczych.

W ramach partnerstwa, aplikacja łączy metadane z blockchaina Cardano z unikalnymi i identyfikowalnymi kodami QR Scantrust. Ponadto, przed dostawą na światowe rynki, rozwiązanie osadza informacje na butelkach wina Baia. Aplikacja umożliwi nabywcom trunku łatwy dostęp do przejrzystych i istotnych danych na jego temat.

Komentując rozwiązanie, dyrektor generalny Scantrust, Nathan Anderson, wyjaśnił, w jaki sposób partnerstwo przywróci zaufanie wśród właścicieli marek.

Wykorzystując platformę Scantrust do obsługi towarów połączonych i bezproblemową integrację z metadanymi transakcyjnymi, właściciele marek mogą zapewnić konsumentom przejrzysty, łatwy dostęp do pełnej historii pochodzenia produktu i zwiększyć ich zaufanie do tego, co kupują. Kluczową dodatkową korzyścią z perspektywy skalowalności operacyjnej jest to, że konektor metadanych Cardano Foundation umożliwia korzystanie z wysoce zdecentralizowanego blockchaina bez wysokich opłat.

– powiedział Anderson.

Metadane transakcyjne Cardano zdobywają komercyjne zastosowanie

Zastosowanie to oznacza, że metadane transakcyjne Cardano po raz pierwszy są wykorzystywane do celów komercyjnych. Przed osiągnięciem ostatnich kamieni milowych, Cardano najpierw stworzył rozwiązanie uwierzytelniające i weryfikacyjne, wdrażając swój blockchain w audycie danych publicznych. Platforma bezpiecznie rejestrowała dane dotyczące łańcucha dostaw, zatwierdzała pochodzenie produktów i weryfikowała firmy w łańcuchu dostaw.

Globalny rynek towarów podrobionych od lat rośnie. Izba Handlowa przewiduje, że do 2022 r. osiągnie on wartość 4,2 biliona dolarów.

Aktualny kurs Cardano (ADA) i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
ada alkohol Blockchain Cardano Łańcuch dostaw Scantrust wino

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.