Cardano wdraża pierwszy smart kontrakt na testnecie AlonzoBlue

Kryptowaluty Wiadomości cardano ada

Cardano (ADA) utrzymał część swoich zysków z tygodni poprzedzających krach. W momencie pisania tego tekstu, piąta kryptowaluta pod względem kapitalizacji […]

bitbay zonda

Cardano (ADA) utrzymał część swoich zysków z tygodni poprzedzających krach. W momencie pisania tego tekstu, piąta kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej handluje na poziomie 1,50 USD z niewielkimi stratami na wykresie tygodniowym.

ADA porusza się wraz z ogólnym sentymentem rynkowym, niezdecydowana i bez wyraźnego kierunku. Jednak bycze argumenty za Cardano koncentrują się wokół wdrożenia jego możliwości zawierania smart kontraktów, a IOG, jego twórca, czyni w tym zakresie istotne postępy.

Zespół Cardano wprowadza proste smart kontrakty

Na początku czerwca, firma ta uruchomiła pierwszą sieć testową dla ery Alonzo, AlonzoBlue. Celem tej fazy rozwoju Cardano jest przetestowanie w warunkach skrajnych ich platformy smart kontraktów – Plutus. Dział medialny IOG ogłosił:

Pierwszy prosty smart kontrakt Plutus został w tym tygodniu pomyślnie uruchomiony w sieci testowej AlonzoBlue Cardano.

Tim Harrison, dyrektor ds. marketingu IOG, Nigel Hemsley, dyrektor ds. dostaw w firmie oraz Dimitris Poulopoulos, dogłębnie analizują pierwsze uruchomienie tego smart kontraktu. Hemsley powiedział, że operatorzy puli udziałów (SPO) z powodzeniem uruchamiają węzły. Według niego kluczowym elementem byli też członkowie społeczności. To oni „rozwiązali wiele problemów”.

Pionierzy i partnerzy IOG również uruchomili swoje własne węzły i rozpoczęli pierwsze działania. Sieć testowa Alonzo przed wdrożeniem będzie miała kilka faz oznaczonych kolorami (Niebieski, Biały, Fioletowy i dwa małe etapy zwane Czerwonym i Czarnym).

Każda z nich będzie miała określone cele i zadania do wykonania przez IOG i jego uczestników. AlonzoBlue sprawdzi podstawowe funkcjonalności sieci, początkową dystrybucję ADA do SPO za pomocą prostych skryptów Plutusa i inne. Poulopoulos dodał:

Możemy w rzeczywistości prowadzić rozmowy z węzłem Alonzo. Pionier może stworzyć bardzo prosty smart kontrakt i przekazać go do księgi głównej. Tak więc, mogą mieć swój pierwszy smart kontrakt napisany przeciwko naszej sieci.

Dokąd zmierza ADA?

Proste smart kontrakty, które mogą być wdrożone na AlonzoBlue mogą mieć różne zastosowania. Poulopoulos powiedział, że chociaż Alonzo nie jest jeszcze w stanie uruchomić „bardziej zaawansowanego” smart kontraktu, jest to ważny kamień milowy dla platformy.

W tej chwili priorytetem jest stabilność AlonzoBlue. Następnie IOG przejdzie do AlonzoWhite i SPO, pionierów i partnerów, aby „odpalić” nowy węzeł. Jak powiedział Hamsley, w tej fazie inżynierowie IOG będą integrować większe komponenty dla Plutusa.

IOG otrzymał wiele informacji zwrotnych od społeczności poprzez GitHub i Discord. Aby zakończyć pracę z AlonzoBlue, deweloperzy chcą zbudować zaufanie do sieci i jej komponentów. Szef działu dostaw IOG powiedział:

Kiedy oni (pionierzy i partnerzy) będą mogli z powodzeniem udowodnić, że mogą składać, zatwierdzać i wykonywać, będziemy gotowi na (Alonzo) White.

Tagi
ada Alonzo AlonzoBlue Cardano smart kontrakty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.