za
cardano ada

Cardano: Hardfork Alonzo White zakończony sukcesem

2021-07-15
Wiadomości

Sieć testowa Alonzo Cardano przeszła wczoraj hardfork Alonzo White. Sprawdźmy więc co dalej z siecią.

Hardfork Alonzo White zakończony sukcesem

We wczorajszej aktualizacji na Twitterze, IOHK ujawniło, że sieć testowa Alonzo przeszła pomyślnie przez hardfork o nazwie Alonzo White.

Będziemy uważnie monitorować nową sieć przez następne 24 godziny, jednocześnie kontynuując dalsze prace QA na węźle dziś wieczorem. Jutro przeanalizujemy wszelkie informacje zwrotne/wyniki i zaczniemy wprowadzać wymagane poprawki. Spodziewamy się wielu aktualizacji w miarę dodawania funkcji do Alonzo White.

– czytamy w części komunikatu.

Póki co zespół nie podał żadnych dalszych informacji. Można więc przypuszczać, że wszystko działa zgodnie z założeniami.

Warto zauważyć, że zespół Cardano wcześniej ogłosił plan dla Alonzo. Składa się on z kolorowych etapów – od Alonzo Blue do Alonzo Black.

Pierwsza faza miała miejsce pod koniec maja – Alonzo Blue. Alonzo White to druga faza, która rozpoczęła się wczoraj wraz z udanym hardforkiem. Następnym etapem jest Alonzo Purple.

Co dalej?

Niektóre szacunki mówią o wprowadzeniu Alonzo Purple w sierpniu. Jest to kolejny krok w kierunku ery Goguen.

Emurgo, jeden z twórców protokołu Cardano, wyszczególnił niektóre z korzyści, jakie Alonzo wnosi do ekosystemu. Wśród nich jest możliwość przetestowania po raz pierwszy inteligentnych kontraktów. Warto również zauważyć, że Alonzo będzie w pełni publiczny, gdy tylko zostanie wprowadzony do fazy purple – jak wspomnieliśmy powyżej, powinna być to kolejna faza.

Ponadto, wraz z jej uruchomieniem powinna powstać pierwsza duża publiczna sieć testowa, w której udział wezmą również wszyscy pionierzy. Ostatnie dwa etapy to Alonzo Red i Alonzo Black. Warto również zauważyć, że po uruchomieniu Alonzo Black, nastąpi okres przejściowy przed uruchomieniem mainnetu Alonzo.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności