Cambridge: na świecie jest 100 mln użytkowników Bitcoina

Wiadomości

Już 100 milionów ludzi na całym świecie korzysta obecnie z zasobów opartych na blockchainie. Sugeruje to nowe badanie Cambridge Center […]

Już 100 milionów ludzi na całym świecie korzysta obecnie z zasobów opartych na blockchainie. Sugeruje to nowe badanie Cambridge Center for Alternative Finance.

Cambridge bada rynek Bitcoina

cambridgeNaukowcy z Cambridge Center for Alternative Finance ujawnili teraz, że obecnie aż 100 milionów ludzi na całym świecie posiada jednostki Bitcoina (BTC) i inne aktywa oparte na blockchainie.

Dopiero jednak zestawiając te dane z tymi z lat ubiegłych, widać skalę rozwoju rynku. W 2018 roku w Global Cryptoasset Benchmarking Study oszacowano liczbę użytkowników kryptowalut „ze zweryfikowaną tożsamością” na około 35 milionów na całym świecie. Od trzeciego kwartału 2020 r. na giełdach kryptowalut otwartych jest zaś aż 191 milionów kont – liczba ta nie obejmuje portfeli, które użytkownicy obsługują samodzielnie, poza giełdami.

Naukowcy wyjaśnili znaczny wzrost rynku w następujący sposób:

„Ten 189-proc. wzrost liczby użytkowników można wytłumaczyć zarówno ogólnym wzrostem liczby kont (która to liczba wzrosła o 37 proc.), jak i większym udziałem kont, które są powiązane z tożsamością danej osoby, co pozwala nam zwiększyć szacunek (…)”.

Gdzie jest nas najwięcej?

Badanie wzięło także pod lupę kwestie geolokalizacji krypto-inwestorów. Zauważono, że firmy z rynku kryptowalut działające w Ameryce Północnej i Europie „zgłaszają wyższą aktywność użytkowników, a średnia firma wskazuje, że 40 proc. wszystkich użytkowników jest uważanych za aktywnych”. Według naukowców liczba ta była znacznie niższa w przypadku firm z regionu APAC i Ameryki Łacińskiej, które odnotowały odpowiednio wyniki: 16 proc. i 10 proc.

Metodologia Centrum polegała na połączeniu ze sobą danych publicznych i wyników ankiet.

Czy to jednak trafne wyliczenie liczby użytkowników BTC i innych kryptowalut? Trudno jasno odpowiedzieć na to pytanie…

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Z kolei pewne miejsce, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. polska giełda kryptowalut Coinquista. Jeśli nie macie jeszcze konta na niej, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

Słowa kluczowe
bitcoin Blockchain Cambridge

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.