za
busan

Busan wyemituje własną kryptowalutę

2019-07-06
Blockchain
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Trend na emitowanie własnych cyfrowych walut dotyka już nie tylko korporacji (Facebook), krajów (Wenezuela nie jest może tu najlepszym przykładem, ale mimo wszystko jej władze zdecydowały się na taki krok), ale też pojedynczych miast. Busan w Korei Południowej będzie miał własnego stablecoina.

Zgodnie z doniesieniami ETnews, władze miasta Busan rozpoczęły współpracę z lokalnym bankiem BNK Busan. Nowa kooperacja ma przyczynić się do emisji cyfrowej waluty.

Kryptowaluta Busan

busan koreaCo wiemy o projekcie? Waluta ma być oparta na technologii blockchain. W założeniu jej kurs ma być powiązany 1:1 z lokalną walutą. Kolejny stablecoin na rynku? Wiele na to wskazuje.

Busan chce w ten sposób ożywić tamtejszą gospodarkę i eksperymentować na tym polu z blockchainem.

Na tym etapie ze stablecoina mają móc korzystać tylko klienci BNK Busan, ale prawdopodobne jest rozszerzenie go potem na inne obszary kraju:

“Pracujemy nad sposobami korzystania z waluty nie tylko w banku BNK Busan, ale także w sklepach ZeroPay.”

Polacy nie gęsi?

Co ciekawe, własny token posiada także woj. Warmińsko-Mazurskie. CoperniCoin – bo o nim mowa – to dzieło tamtejszego urzędu marszałkowskiego. Urzędnicy tak opisują idee, która stoi za projektem:

„To nowatorskie przedsięwzięcie rozpocznie nową erę promocji dziedzictwa kulturowego i atrakcji turystycznych. Nikt w Polsce nie stosował technologii blockchain do tego rodzaju działań. Blockchain od kilku lat realnie zmienia świat, a według prognoz wielu ekspertów, rozwiązania oparte o tę technologię mogą znacząco wpłynąć nie tylko na świat technologii, ale też na funkcjonowanie instytucji publicznych, finansowych, państw i polityki.”

Token jest oparty o platformę Waves.

CoperniCoin nie jest jednak w pełni elementem rynku, a bardziej atrakcją turystyczną regionu.

„Będzie go można zdobyć podczas różnego rodzaju aktywności: udziału w eventach poświęconych Kopernikowi, aktywności w mediach społecznościowych, udziału w konkursach, itp. W dalszej kolejności możliwa będzie wymiana zgromadzonych CoperniCoinów na nagrody rzeczowe”

– tłumaczył mediom Maciej Bułkowski, dyrektor Departament Społeczeństwa Informacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności