za

Według ekspertów kolejne kraje uznają BTC za oficjalny środek płatniczy

2021-11-10
Bitcoin
1,5% dla maluszka

Podczas gdy Salwador stał się pierwszym w historii krajem, który przyjął bitcoina jako prawny środek płatniczy, inne państwa mogą pójść w jego ślady z wielu powodów. Eksperci spodziewają się, że od 5 do 10 krajów uzna wkrótce pierwszą kryptowalutę za środek płatniczy.

Nowe kraje uznają BTC za środek płatniczy

Podczas panelu Bitcoin Adoption by Countries, który zorganizowano w ramach Bitcoin & Beyond Virtual Summit, Alexander Hoeptner, CEO giełdy BitMEX, Lord Fusitu, poseł do parlamentu Tonga, oraz założyciel WazirX Nischal Shetty debatowali na temat adopcji BTC.

Bitcoin, według Hoeptnera, powoduje demokratyzację inwestycji, ponieważ ludzie mogą zacząć inwestować za bardzo małe sumy.

Jak dodał, z drugiej strony bitcoin oferuje „ochronę przed inflacją, przed wysokimi kosztami przekazów pieniężnych i dużą zależnością od globalnych rynków finansowych”.

Dla krajów takich jak Salwador jest to naturalny sposób na pójście w tym kierunku [tj. adopcji BTC] – powiedział Hoeptner. Dodał jednak, że „musimy uważać, aby nie wpaść w kolejną strukturę monopolistyczną, jak na globalnym rynku finansowym”.

W ciągu najbliższych kilku lat „adopcja bitcoina będzie napędzana przez rynki wschodzące” – wtrącił Fusitu’a. Wymienił tu takie kraje jak Panama, Urugwaj, Brazylia, Tanzania i Nigeria. Uważa, że mogą one pójść śladem Salwadoru.

Bitcoin jest najprawdopodobniej najlepszą szansą Zachodu na utrzymanie statusu [swojej] światowej waluty rezerwowej – powiedział Fusitu.

btc środek płatniczy

To będzie dla mnie czysta przyjemność!

Shetty wierzy, że w ciągu najbliższych kilku lat bitcoin i kryptowaluty nie pozostaną „wyjątkiem”, ale staną się „normą”.

Każdy chce zniszczyć bitcoina i myślę, że kiedyś nadejdzie czas, aby powiedzieć, że bitcoin wcale nie jest martwy – powiedział. Dodał, że zobaczenie bitcoina w roli “globalnego standardu”, światowej waluty rezerwowej, byłoby dla niego prawdziwą przyjemnością.

– Warren Buffett przenoszący całą swoją wartość netto do BTC, a następnie Jamie Dimon przebija go, robiąc to samo, ale w Lightning Network – rozmarzył się Fusitu. Dodał, że chciałby zobaczyć też, jak Peter Schiff “przebija” obu nie tylko kupując BTC, ale też “umieszczając laserowe oczy na swoim zdjęciu profilowym na Twitterze”. Te oznaczają bowiem poparcie dla bitcoina.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności