BTC Prague 2023

BTC Prague – spotkaj legendy świata Bitcoina na największej konferencji branżowej w Europie

Ponad 80 wystawiających się firm, 130 prelegentów z całego świata, trzy dni wykładów, warsztatów i 10 tysięcy odwiedzających. Na początku czerwca w Pradze odbędzie się pierwsza edycja BTC Prague. Będzie to największe wydarzenie w Europie poświęcone wyłącznie jednej kryptowalucie – Bitcoinowi.

Wśród prelegentów będzie m.in. Michael J. Saylor, jeden z najbardziej wpływowych maksymalistów Bitcoina i kluczowa postać w świecie kryptowalut. Amerykanin założył firmę MicroStrategy, która regularnie skupuje Bitcoiny jako część swoich aktywów korporacyjnych. Z 132 000 BTC, jest największym instytucjonalnym posiadaczem tego aktywa na świecie. Teraz po raz pierwszy pokaże się na bitcoinowym evencie w Europie. Spotkać go będzie można podczas konferencji BTC Prague. To europejskie wydarzenie roku odbędzie się w dniach od 8 do 10 czerwca w centrum wystawienniczym PVA Letňany w Pradze.

Przy szacowanej frekwencji na poziomie 10 000 osób, konferencja ta jest bezkonkurencyjna nie tylko w Czechach, ale także w całej Europie.

– mówi Martin Kuchař, jeden z organizatorów BTC Prague.

Oprócz Saylora, zaproszenie na wydarzenie przyjęło wiele innych wpływowych osobistości ze świata Bitcoina. Są wśród nich dyrektor generalny Blockstream dr Adam Back, współzałożyciel SatoshiLabs Marek Palatinus i Robert Breedlove, autor popularnego podcastu What is Money?. Dwujęzyczny, czesko-angielski program wydarzenia dostarczy bogactwo inspirujących pomysłów dla przedsiębiorców, badaczy, influencerów, programistów i zwolenników wolności.

Równolegle odbędą się również targi, na których zaprezentuje się ponad 100 firm skupionych na budowaniu infrastruktury Bitcoina. Wśród nich będą dostawcy portfeli sprzętowych i programowych, narzędzi górniczych, giełd, a nawet kranów z piwem podłączonych do Lightning Network. Wśród wystawców znajdą się również przedstawiciele Salwadoru. Kraj Ameryki Środkowej, który dwa lata temu przeszedł do historii jako pierwszy na świecie, który uczynił Bitcoina oficjalną walutą narodową, wysyła delegację rządową do Pragi (z polskim akcentem!), aby podzielić się swoimi doświadczeniami i przeanalizować konsekwencje przełomowej decyzji podczas bitcoinowego wydarzenia roku.

Dlaczego tylko Bitcoin? Co z resztą kryptowalut?

Organizatorzy, jak i publika, do której adresowane jest wydarzenie, są przekonani, że jedynie najstarsza i “oryginalna” kryptowaluta Satoshiego Nakamoto ma znaczenie w dzisiejszych czasach. I to znaczenie niebagatelne. Filozofia “bitcoin maxi” zakłada, że Bitcoin jest zjawiskiem o skali cywilizacyjnej, które zmieniając pieniądz – jest w stanie zmienić cały świat… oby na lepsze.

Organizatorzy BTC Prague mają na celu sprostać oczekiwaniom doświadczonych entuzjastów Bitcoina, ale także tych, którzy nie wpadli jeszcze głęboko w króliczą norę.

W obecnej złożonej sytuacji gospodarczej, kiedy wszyscy odczuwamy skutki inflacji, niepewności co do stabilności banków czy wysokich stóp procentowych, Bitcoin okazuje się być swego rodzaju szalupą ratunkową. Zdecydowanie bardziej ryzykowne jest dziś nieposiadanie go niż posiadanie. Dlatego też chcemy skupić się w dużej mierze na nowicjuszach, aby ułatwić im wejście w świat Bitcoina i praktycznie pokazać im, jak to zrobić.

– mówi Martin Kuchař.

Martin, wraz ze swoim bratem Matyasem, odegrał kluczową rolę w organizacji czterech corocznych bitcoinowych wydarzeń pod szyldem ChainCamp. Wydarzenia te przyciągają każdego roku w Ostrawie ponad 2000 osób! W Polsce wydarzenia bitcoin-only, póki co, mogą tylko pomarzyć o takiej frekwencji. Na czeskiej konferencji znajdzie się jednak solidna reprezentacja z naszego kraju. Swój udział zapowiedziała rodzima społeczność bitcoin-maxi spod szyldu “Dwadzieścia Jeden”, która stoi m.in. za polskimi meetupami BTC i warszawskim Bitcoin FilmFestem. Znaleźć ich można na Twitterze (@21BitcoinPolska) oraz Telegramie. Zachęcamy naszych czytelników do odwiedzenia Pragi oraz polskiego stoiska na konferencji.

Fakt, że największa i najbardziej znacząca konferencja poświęcona Bitcoinowi odbędzie się w Pradze, jest symboliczny. Czechy to “Dolina Bitcoina”, a Pragę śmiało można nazwać światową stolicą BTC. W Czechach powstało bowiem wiele rewolucyjnych projektów, które odegrały kluczową rolę w adopcji największej kryptowaluty na całym świecie. Możemy tu wymienić na przykład portfel sprzętowy Trezor od SatoshiLabs, mining pool Braiins i bitomaty od General Bytes.

Po więcej informacji, program wydarzenia oraz bilety zapraszamy na https://www.btcprague.com/pl/. Polskie Stowarzyszenie Bitcoin, które również ma swój wkład w organizację konferencji, przygotowało specjalny kod zniżkowy: PSB2023.

Do zobaczenia w Pradze!

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin bitcoin maxis bitcoin only btc btc prague btc prague 2023 dwadziescia jeden event general bytes konferencja

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.