za
BTC ETF od VanEck z rekordowym wolumenem obrotu. Wzrost o 1000%!

BTC ETF od VanEck z rekordowym wolumenem obrotu. Wzrost o 1000%!

European Halving Party 2024

Wystarczył niecały tydzień od informacji, że BTC ETF od VanEck obniża opłaty, aby wolumen obrotu wzrósł do rekordowego poziomu. We wtorek przekroczył on granicę 300 mln USD, czyli ponad dziesięciokrotnie więcej, niż w najlepszym dotychczasowym dniu. Rekord szybko został zauważony przez analityków, którzy są pod wrażeniem tego, jak dobrze radzi sobie ten fundusz ETF.

BTC ETF od VanEck na zielonej fali

Szał na BTC ETF-y trwa. Z tygodnia na tydzień widać coraz większy wpływ tak dużego zainteresowania kryptowalutami, ponieważ rynek zalała zielona fala. Największym wygranym wyścigu po fundusze ETF okazał się BlackRock, którego BTC ETF „pożarł” w ostatnim tygodniu aż 58% napływów na rynek funduszy ETF opartych o kryptowalutę Satoshiego Nakamoto.  Co ciekawe, sporo zyskuje także BTC ETF od VanEck, który został uruchomiony 11 stycznia. Poprzedni rekordowy wolumen dziennych obrotów wyniósł 25,5 mln USD według danych z Yahoo Finance.

Analityk ETF Bloomberga Eric Balchanus, napisał na X o tym, jak dobrze radzi sobie fundusz BTC ETF od VanEck. Balchanus zwraca uwagę, że wolumen funduszu wynosi obecnie 14 razy więcej, niż jego średni dzienny obrót. Nie da się ukryć, że BTC ETG od VanEck radzi sobie naprawdę nieźle, szczególnie biorąc pod uwagę konkurowanie na rynku z takim gigantem, jak BlackRock.

Kiedy skończy się szał na BTC ETF-y?

Fundusze spot ETF oparte o bitcoina zawładnęły umysłami inwestorów i wydaje się, że rynek skanduje hasło „wszyscy mają bitcoina- mam i ja!”. Wśród kryptowalutowej społeczności pojawia się jednak obawa o to, w jaki sposób inwestorzy zachowają się w wypadku korekty na rynku, która jest przecież naturalnym i cyklicznym zjawiskiem.

BTC ETF od VanEck napędza hype na bitcoina.

Inwestorzy wchodzący w rynek kryptowalut na hossie, mogą być bardzo wrażliwi na wszelkie wahania kursu kryptowaluty Satoshiego Nakamoto. Niemniej jednak wielkimi krokami zbliża się już halving bitcoina, który przyniesie ze sobą hossę (jak w przypadku wszystkich wcześniejszych halvingów). Pojawia się zatem pytanie, czy korekta kursu w ogóle wystąpi przed halvingiem? Czasu na to jest coraz mniej, zaś zainteresowanie BTC ETF-ami jest coraz wyższe.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności