za
binance

Binance Smart Chain przetworzył 1,5 mld transakcji

2021-10-28
Blockchain
Binance Launchpool

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu, poinformowała, że skumulowana liczba transakcji na jej Binance Smart Chain (BSC) przekroczyła 1,5 miliarda. Sieć osiągnęła ten kamień milowy zaledwie 14 miesięcy po jej uruchomieniu.

Według BscScan, dzienna liczba transakcji na blockchainie wzrosła ostatnio do ponad 10 milionów. Jest to wynik bliski rekordu wszech czasów z 29 lipca, który oscylował w granicach 13 milionów. Na ich blockchainie istnieje też ponad 108 milionów unikalnych adresów portfeli. Jest to ogromny wzrost w porównaniu do liczby 650 000 adresów na początku roku.

BSC vs Ethereum

W ostatnich miesiącach sieć BSC stała się realnym konkurentem Ethereum. Zarówno pod względem kosztów, jak i wydajności. W oparciu o dane z YCharts.com, średnie ceny gazu i czas bloków w sieci Ethereum wynoszą odpowiednio 131,87 USD i 13,33 sekundy. Tymczasem wydobycie nowego bloku na BSC zajmuje tylko 3,02 sekundy, a użytkownicy płacą średnio 6,64 USD za zrealizowanie smart kontraktu. Jednak BSC jest o wiele bardziej scentralizowany niż sieć Ethereum. Posiada bowiem zaledwie 21 autoryzowanych walidatorów.

Changpeng Zhao – obecnie miliarder i założyciel Binance – oświadczył, że ma ambitne plany ekspansji BSC. Na początku tego miesiąca zapowiedział utworzenie funduszu akceleracyjnego o wartości 1 miliarda dolarów w celu rozwoju BSC i ogólnego ekosystemu kryptowalut. Zostanie on podzielony na cztery kluczowe inicjatywy. Są to odpowiednio:

  • Inwestycje
  • Program dla deweloperów
  • Rozwój talentów
  • Zachęty płynnościowe

Obecnie najbardziej popularną zdecentralizowaną aplikacją (dApp) na Binance Smart Chain jest zdecentralizowana giełda (DEX) PancakeSwap. Według CoinGecko, na tym DEXie można handlować aż 2436 altcoinami.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności