mr beast

Brave i BAT łączą siły z Binance Smart Chain

Według najnowszych informacji od Brave, jej natywny token Basic Attention Token (BAT) jest teraz częścią ekosystemu Binance Smart Chain (BSC).

BAT na Binance Smart Chain

Według Brave, BAT jest teraz dostępny jako opakowany token na BSC. BAT jest natywnie zbudowany na blockchainie Ethereum i nadal porusza się po tym łańcuchu. Ta wiadomość oznacza po prostu, że oryginalny token może zostać wymieniony na ten oparty na BSC w stosunku 1:1.

Decyzja ta pozwala posiadaczom BAT na korzystanie z tokena z różnymi aplikacjami DeFi opartymi na BSC. Najpopularniejsze z nich to Pancake Swap i Beefy Finance. Xiaoguang Zhang, Koordynator Ekosystemu Binance Smart Chain dodał, że funkcja ta “wprowadzi bezproblemowe UX dla użytkowników kryptowalut, a to pozwoli na uzyskanie dostępu do DeFi i Dappów w BSC i innych blockchainach”.

Decyzja wydaje się być częściowo umotywowana potrzebą ucieczki przed wysokimi opłatami transakcyjnymi Ethereum. Dyrektor generalny Brave Brendan Eich powiedział, że firma jest entuzjastycznie nastawiona do Binance Chain ze względu na “niskie opłaty transakcyjne i skalowalność”. Ogłoszenie sugeruje również, że Brave bada BSC jako środek do zarządzania napiwkami dla autorów.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy firmy wdrożą nową funkcję. Chociaż wbudowany portfel przeglądarki Brave obsługuje już zarówno Ethereum, jak i BSC, pełniejsze wsparcie będzie dostępne jeszcze w tym roku.

Brave i Binance

Z kapitalizacją rynkową w wysokości 1,7 miliarda dolarów, BAT jest 57. największym tokenem na świecie. To czyni go jednym z bardziej istotnych projektów, które Binance Smart Chain przyciągnął do swojego ekosystemu.

Brave już wcześniej współpracował z Binance. Obie firmy w marcu 2020 roku umieściły widget handlowy na stronie głównej przeglądarki . Ta wiadomość sugerowała “długoterminowe partnerstwo”, implikując, że w drodze może być więcej wspólnych działań. Token BAT jest notowany też na Binance i Binance.US.

Aktualny kurs kryptowalut tj. BAT możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BAT i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Basic Attention Token BAT binance smart chain Brave bsc

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.