Ripple

Brad Garlinghouse: Ripple będzie Amazonem rynku blockchaina

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, udzielił wywiadu Julii Chatterly z CNN. Mówił o Ripple i przyszłości swojej firmy. Powiedział, że za […]

Data publikacji: 18 lutego 2020

bitbay

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, udzielił wywiadu Julii Chatterly z CNN. Mówił o Ripple i przyszłości swojej firmy. Powiedział, że za 5 lat będzie ona Amazonem rynku kryptowalut.

Garlinghouse: Ripple i plany na przyszłość

Brad GarlinghouseGarlinghouse jest zdania, że Ripple i całe otoczenie projektu czekają jeszcze lepsze czasy. Podkreślał, że za sukcesem firmy stoi to, że rozwiązuje ona “prawdziwe problemy dla prawdziwych klientów”. Ponoć to takie podejście pozwoliło jej przetrwać bessę. W czasie tej ostatniej wiele podobnych startupów upadało. Z kolei Ripple zatrudniło w tym okresie ponad 150 nowych pracowników:

“W zeszłym roku zatrudniliśmy ponad 150 pracowników w czasie, gdy myślę, że inni byli mniej skoncentrowani na rozwiązywaniu rzeczywistych problemów.”

Do tego dodał, że nie traktuje Bitcoina czy platformy Ethereum, ani innych projektów blockchainowych jako konkurencyjnych. Dość racjonalnie uważa, że ogólny wzrost rynku jest dobry dla wszystkich.

Współpraca z politykami

O tym, że Ripple lobbuje w gronie polityków i urzędników już pisaliśmy (w tym miejscu przeczytacie o tym więcej). CEO firmy dodał, że planuje ona nadal współpracować z regulatorami dla uzyskania większej przejrzystości prawnej na rynku kryptowalut w swojej ojczyźnie. On sam marzy o tym, aby USA stały się liderem w branży. Tyle że bez jasnego prawa nie jest to realne, dodał.

Cyfrowe waluty banków centralnych

W kontekście powyższego pojawił się też temat cyfrowych walut banków centralnych:

“Kiedy myślę o tym w sposób makro, myślę, że to naprawdę zdrowe i konstruktywne dla całej społeczności blockchaina i kryptowalut, aby zobaczyć, jak banki centralne i rządy centralne korzystają z tego, co te nowe technologie mogą zrobić, aby nasza gospodarka była bardziej wydajna, a nasza infrastruktura płatnicza bardziej sprawna… więc ogólnie myślę, że to naprawdę pozytywne [zjawisko]”.

Amazon rynku kryptowalut

Jak z kolei będzie wyglądało Ripple za 5 lat? Tu plany są ambitne:

“Mam nadzieję, że za 5 lat nie będziemy Amazonem [rynku kryptowalut].”

Czy to realne, by Ripple stało się tego typu gigantem? Piszcie w komentarzach!

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion