za
bored ape yacht club

Nadchodzi Bored Ape Yacht Club Metaverse

2022-03-23
MetaverseNFT
Binance Launchpool

Nie da się opowiedzieć o świecie NFT nie wspominając o Bored Ape Yacht Club. Projekt nie posiada jeszcze nawet roku, a stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych kolekcji. Grupa znajomych stojących za Yuga Labs zdecydowała się stworzyć serię grafik przedstawiających znudzone małpy. Ich aparycja ma się kojarzyć z grupą znudzonych życiem bogaczy, którzy potencjalnie mogą chcieć spędzać ze sobą czas. Kolekcja została stworzona na blockchainie Ethereum, łacznie istnieje 10 000 unikalnych wizerunków małp w formie niewymiennych tokenów. NFT pełnią podwójną funkcję – grafiki są jednocześnie kartą członkowską Yacht Club. Każdy posiadasz Bored Ape ma pełne prawo do komercjalizacji swojej małpy i może wykorzystywać jej wizerunek z dowolny sposób.

Jak rozwija się Bored Ape Yacht Club?

W dniu wypuszczenia kolekcji, każdy z tokenów dostępny był za 0,08 etheru. W momencie pisania tego artykułu, najtańsze NFT z kolekcji można kupić za 100 ETH, najdroższe za 18880 ETH. Czyli odpowiednio 300 tysięcy USD i ponad 55 milionów USD! BAYC to niewątpliwie jedna z najlepszych inwestycji zeszłego roku. Co sprawiło, że kolekcja odniosła taki sukces? W końcu ocenienie wartości każdego dzieła sztuki, również w formie NFT, jest kwestią wysoce subiektywną. Jednak twórcy sięgnęli po odpowiednie narzędzia, by zwiększyć potencjał swojego projektu.

BAYC jest wysoce zróżnicowaną serią. Różne atrybuty postaci, jak kolor futra czy wyraz twarzy, są mniej lub bardziej powszechne. Im bardziej rzadki okaz posiadamy – tym większa jest jego wartość. Jeśli zdecydujemy się na kupno, możemy szukać bardziej unikatowego projektu lub wizerunku małpy, z którym w jakiś sposób się utożsamiamy.

Yuga Labs dba o budowanie społeczności skupionej wokół kolekcji, co przekłada się na użyteczność NFT. Yacht Club staje się prestiżową społecznością dla bogatych inwestorów kryptowalutowych. Spotkania BAYC odbyły się już w wielu lokalizacjach na całym świecie. Jakiś czas temu w Nowym Jorku odbyła się impreza na jachcie i koncert z występami między innymi Chrisa Rocka i The Strokes. Posiadanie NFT BAYC nie jest już jedynie inwestycją, ale również przepustką do społeczności, znikającą w momencie sprzedaży. Wizerunki małp stały się wręcz symbolem statusu w cyfrowym świecie, adekwatnie do samochodów czy biżuterii w świecie realnym.

Do BAYC należy coraz więcej celebrytów, co również podnosi prestiż społeczności. Niedawno zamieszczaliśmy informację, że Justin Bieber również zdecydował się na kupno cyfrowej małpy. NFT z kolekcji Bored Apes posiadają też między innymi Eminem, Gwyneth Paltrow, Shaquille O’Neal, Snoop Dogg, Paris Hilton, Jimmy Fallon i Serena Williams. Oczywiście większość społeczeństwa jest podatna na działania influencerów, co dodatkowo wpływa na popularność kolekcji.

Jednocześnie Yuga Labs ciągle rozwija swój projekt, by utrzymać zainteresowanie użytkowników. Została stworzona seria Bored Ape Kennel Club, która daje możliwość “zaadoptowania” psiego NFT. W sierpniu zeszłego roku członkowie społeczności mieli możliwość “podania” swoim postaciom cyfrowego serum, dzięki któremu tworzyli zmutowany odpowiednik swojej małpy – Mutant Ape.

Bored Ape Yacht Club Metaverse

Niedawno wszyscy posiadacze BA dostali airdrop apecoina. Token został uruchomiony przez ApeCoin DAO, zdecentralizowaną autonomiczną organizację, która jest oficjalnie powiązana z franczyzą BAYC. ApeCoin DAO zrekrutował znanych ludzi ze społeczności kryptowalut do swojego zarządu. Zasiadają w nim między innymi współzałożyciel Reddit, Alexis Ohanian i Amy Wu z FTX . Będą kierować rozwojem przez sześć miesięcy, a następnie posiadacze tokena zagłosują na nowych członków. Apecoin ma w przyszłości zasilać cały ekosystem, w tym niedawno ogłoszony Bored Ape Yacht Club Metaverse. Zespół ma zamiar po raz kolejny rozszerzyć działalność, tym razem wkraczając do wirtualnej rzeczywistości. Start cyfrowego świata nastąpi prawdopodobnie w kwietniu 2022.

Od kilku dni na Twitterze Yuga Labs możemy oglądać zwiastun dotyczący ichniejszego metaverse, Otherside. W filmie widać również NFT z innych serii, między innymi Crypto Punks i Meebits. Obie serie zostały stworzone przez Larva Labs, jednak niedawno prawa własności intelektualnej zostały odkupione przez firmę stojącą za BAYC. Wielki plan Yugi na wkroczenie w VR ma rozpocząć się od sprzedaży wirtualnych działek, różniących się od siebie pod względem zasobów naturalnych, artefaktów, a w niektórych przypadkach nawet rzadkich postaci. Zespół chce sprzedać 200 tysięcy działek w dwóch, rozłożonych w czasie wyprzedażach. Firma prognozuje, że na każdej transzy zarobi niemal 180 milionów USD!

Twórcy BAYC chcą również zbudować MetaRPG, wirtualny świat poświęcony grom. Ma być on kompatybilny z wieloma NFT i pozwalać użytkownikom na tworzenie postaci, wyposażanie ich, a także handel z innymi graczami.

bored ape yacht club

Kurs apecoina

Intensywny rozwój Yuga Labs to świetne informacje zarówno dla członków Bored Ape Yacht Club, jak i dla posiadaczy tokena APE. Ponieważ ma być on natywnym tokenem całego ekosystemu BAYC, a więc i rozległego metaverse, przy sprzyjających warunkach na rynku ma szansę mocno wzrosnąć na wartości. Obecnie jego kurs to okolice 10 USD. Dzięki wzmacniającym się fundamentom może okazać się dobrą inwestycją.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 834,92 USD-1,55%
Ethereum logo
EthereumETH
3483,56 USD-1,88%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,00%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
605,33 USD-1,94%
Solana logo
SolanaSOL
148,82 USD-3,37%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3482,23 USD-1,84%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-0,99%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-1,83%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,58 USD3,78%