BNY Mellon porównał BTC do złota

Najstarszy bank w USA, BNY Mellon, porównał właśnie Bitcoina do złota. Przy okazji przytoczył kontrowersyjny model wyceny, S2F, zgodnie z którym w 2021 roku 1 BTC powinno kosztować aż 288 000 USD.

BNY Mellon: Bitcoin to cyfrowe złoto

W nowym raporcie bank stwierdza, że dynamika podaży i popytu dot. flagowej kryptowaluty odzwierciedla dynamikę żółtego metalu.

Jak dotąd wydaje się, że Bitcoin ładnie współgra ze złotem zarówno pod względem podaży, jak i popytu. Mając to na uwadze, użyjemy złota jako punktu wyjścia do omówienia potencjalnych metod wyceny Bitcoina

– stwierdzono w nowym dokumencie banku.

Przy tej okazji BNY Mellon przytoczyło model S2F, który jest tradycyjnie używany do wyceniania metali szlachetnych (np. złota), ale jakiś czas temu został zastosowany w stosunku do Bitcoina przez znanego analityka PlanB.

Do tego dodano, że w związku z tym, że Bitcoin ma niższy współczynnik S2F, model ten sugeruje, że kryptowaluta może nawet ostatecznie przewyższyć kapitalizację rynkową złota:

Surowce takie jak złoto mają najwyższe współczynniki S2F (ponad 50), co oznacza, że ​​pozyskanie obecnych zapasów złota zajęłoby ponad 50 lat.

Bitcoin ma obecny współczynnik S2F wynoszący 20. To sugeruje, zdaniem banku, że BTC ostatecznie może co najmniej “osiągnąć kapitalizację rynkową złota”.

BNY MellonModel może być wadliwy

Jednak analitycy BNY Mellon podkreślają, że model, jaki wzięli pod uwagę, może być wadliwy.

Z kolei dzień po opublikowaniu raportu BNY Mellon PlanB zapewnił, że jest pewny modelu S2F:

Moje zaufanie do opublikowanego w 2019 roku modelu S2F i S2FX z 2020 jest wysokie. Opiera się na wydajności i osiągnięciach S2F (X). (…) Model ten liczy określone transakcje i rozpoznaje rynki byka / niedźwiedzia.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin BNY Mellon btc btc kurs cena btc

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.