PayPal wprowadza rozliczenia w kryptowalutach!

Kryptowaluty Wiadomości

Paypal umożliwi amerykańskim konsumentom korzystanie z kryptowalut do płatności u milionów sprzedawców na całym świecie. Ruch ten może zwiększyć globalne […]

Paypal umożliwi amerykańskim konsumentom korzystanie z kryptowalut do płatności u milionów sprzedawców na całym świecie. Ruch ten może zwiększyć globalne wykorzystanie cyfrowych aktywów w codziennym handlu.

Jak działa PayPal Crypto Cashout?

Użytkownik będzie mógł wybrać Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), i Litecoina (LTC) jako formę płatności podczas rozliczenia. Kryptowaluta przekonwertuje się na dolary amerykańskie lub inne waluty fiat podczas robienia zakupów. Usługa podobnie jak karta kredytowa lub debetowa będzie działać wewnątrz portfela PayPal. Sprzedawcy otrzymają waluty fiducjarne, a nie kryptowaluty.

Najnowsza oferta sprawiła, że PayPal stał się jedną z najważniejszych firm finansowych głównego nurtu. Właściwie był nią już wcześniej, jednak teraz z całą pewnością ugruntował swoją pozycję.

Rozliczenie w kryptowalutach będzie dostępne u wszystkich 29 milionów sprzedawców już w najbliższych miesiącach. Co ciekawe PayPal za realizację transakcji nie będzie pobierał żadnych dodatkowych prowizji. Klienci mogą używać tylko jednego rodzaju kryptowaluty do jednego zakupu.

Nowa funkcja pojawi się automatycznie w portfelu PayPal jako metoda płatności. Klient musi jedynie posiadać wystarczającą na pokrycie ceny zakupu ilość kryptowaluty jednego typu. Usprawnienie będzie sąsiadować z innymi metodami płatności, takimi jak przelew bankowy i karta kredytowa / debetowa.

Coraz większa adopcja

Premiera ma miejsce kilka dni po tym, jak Tesla ogłosiła, że rozpocznie przyjmowanie płatności w BTC za swoje samochody. W przeciwieństwie do PayPala, firma zapowiedziała, że będzie HODLować otrzymane Bitcoiny.

W listopadzie PayPal otworzył handel kryptowalutami dla wszystkich użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Firma umożliwiła kupno, sprzedaż i przechowywanie Bitcoina, Litecoina, Ethereum i Bitcoin Cash. PayPal nie jest pierwszą aplikacją płatniczą, która oferuje wsparcie dla kryptowalut.

W 2018 roku Square również uruchomił obsługę Bitcoina w aplikacji Cash App. Mimo to, PayPal jest jedną z największych mainstreamowych firm finansowych, które otworzyły swoją sieć na kryptowaluty. Jakby nie patrzeć, od wejścia giganta w kryptowaluty rozpoczęła się trwająca hossa.

Jak informowaliśmy wczoraj, krypto kamień milowy ogłosiła też Visa. Firma zapowiedziała, że pozwoli na wykorzystanie kryptowaluty USD Coin (USDC) do rozliczania transakcji w swojej sieci.

Tagi
adopcja BCH bitcoin Bitcoin Cash btc ETH Ethereum litecoin ltc PayPal

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.