Bitwala rejestracja 20 euro

Bitwala – bankowość łączy się z kryptowalutami [+20 EURO za rejestrację]

bitbay zonda

Bitwala to naturalny krok w stronę połączenia tradycyjnej bankowości i kryptowalut. Celem projektu jest synteza tych dwóch światów na jednej platformie, aby życie w cyfrowej ekonomii stało się jeszcze prostsze.

Bitwala oferuje kilka usług znanych nam z tradycyjnej bankowości, takich jak konto bankowe w EUR oraz karta debetowa. Oprócz tego, posiadacz konta ma do dyspozycji portfel BTC oraz dwustronny kantor wymiany BTC-EUR. Poniżej opisujemy samą platformę, proces rejestracji oraz jak skorzystać z bonusu powitalnego dla nowych użytkowników, który wynosi 20 EUR.

UWAGA! Jeśli już rejestrowałeś się na platformie Bitwala ale nie dokonałeś weryfikacji, to mamy dla Ciebie ważną wiadomość: sprawdź.

Opis platformy Bitwala

Bitwala obrała za cel rozwiązanie jednego z najbardziej palących branżowych problemów – wypełnienie luki pomiędzy kryptowalutami, a tradycyjną bankowością. Obecnie usługa jest dostępna wyłącznie dla obywateli Unii Europejskiej, a opinia społeczności w internecie jest bardzo przychylna projektowi.

Początki Bitwala sięgają 2014 roku, kiedy zajmowała się przelewami w BTC oraz sprzedażą kart pre-paid. W ciągu pierwszych trzech lat działalności, firma pozyskała finansowanie na ponad 20 mln euro oraz przeprocesowała transakcje na łączną kwotę ponad 65 mln euro.

Następnie firma rozpoczęła współpracę z niemiecką korporacją solarisBank, by wspólnie świadczyć usługi z zakresu blockchaina i kryptobankowości. Obecna Bitwala to efekt długoletniego zaangażowania w rynek krypto, jak i tradycyjnej bankowości.

Funkcjonalności Bitwala

Na tę chwilę głównymi usługami firmy są:

Konto bankowe

Jest to tradycyjne konto bankowe, ze wszystkimi standardowymi funkcjonalnościami jakich możemy wymagać od bankowości elektronicznej. Może służyć jako zwykły rachunek oszczędnościowo-rozrachunkowy w walucie euro.

Portfel Bitcoin

Portfel do przechowywania bitcoinów (BTC), z którego możemy wysyłać i odbierać przelewy oraz przechowywać nasze “złoto internetu”. Dodatkowo Bitwala twierdzi, że nikt (włącznie z nimi) nie ma dostępu do kluczy prywatnych portfela. Klucz prywatny generowany przy tworzeniu portfela, może zostać łatwo użyty do przywrócenia go na innym dowolnym urządzeniu.

Bitwala interfejs

Kantor

Z panelu klienta na wersji desktopowej lub mobilnej, kantor umożliwia za pomocą jednego kliknięcia zamianę BTC na EUR lub na odwrót.

Aplikacja mobilna

Prosty dostęp do wyżej wymienionych funkcji na naszym smartfonie. Dodatkowo, przez aplikację mobilną Bitwala możemy obsługiwać portfel Ethereum.

Karta płatnicza MasterCard

Jest bezpośrednio połączona z Twoim kontem bankowym Bitwala założonym w niemieckim banku. Pozwala na korzystanie ze środków, tak jak w przypadku tradycyjnej karty płatniczej.

Bonus 20 EUR na start od Bitwala

Dla nowych klientów Bitwala oferuje bonus powitalny w wysokości 20 EUR, który zostanie nam przyznany w ciągu maksymalnie 15 dni roboczych od weryfikacji konta. Aby otrzymać bonus wystarczy tylko rejestracja i weryfikacja konta oraz założenie portfela Bitcoin. Bonus 20 EUR zostanie nam wypłacony na nowo utworzony portfel Bitcoin na platformie Bitwala.

Co będzie nam potrzebne do rejestracji i weryfikacji konta?

  • Dokument ze zdjęciem – dowód osobisty lub paszport,
  • Dokument, na którym widnieje adres zamieszkania, który podaliśmy podczas rejestracji (jeśli mamy stary dowód z adresem, nie potrzebujemy drugiego dokumentu).

Poniżej opisujemy krok po kroku jak dokonać rejestracji:

Rejestracja w Bitwala

Rejestrację w Bitwala rozpocznij od kliknięcia w ten link: https://bitwala.x89scb.net/9YKjj

Korzystając z naszego linku partnerskiego wspierasz rozwój portalu, a tym samym adopcję kryptowalut w Polsce i na świecie. Dziękujemy!

Etap wstępny (Preliminary)

Name: Na początku system poprosi nas o dodanie podstawowych informacji, takich jak imię, nazwisko (wpisujemy je bez polskich znaków).

Email: Podajemy nasz adres email.

Country: Następnie zostaniemy poproszeni o podanie kraju zamieszkania oraz pochodzenia naszego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Eligibility: Kolejnym krokiem jest zaprzeczenie (lub potwierdzenie), iż jesteśmy rezydentem podatkowym USA.

Konto (Account)

Terms: Przyszła pora na akceptację zgód i regulaminów, ostatnia z nich jest nieobowiązkowa.

Password: Następnie wybieramy hasło do naszego konta.

Email: Kolejnym krokiem jest weryfikacja wcześniej podanego maila. W tym celu kliknij w przycisk “Confirm Email”, w wiadomości otrzymanej od Bitwala.

Po kliknięciu otworzy się kolejne okno w przeglądarce, w którym będziemy kontynuowali rejestrację.

Security: Na kolejnym etapie zostaniemy poproszeni o próbne zalogowanie do konta. Następnie pojawi się informacja o weryfikacji mailowej.

Confirmation: Gdy następnym razem klikniemy w “Confirm Email”, przejdziemy do kolejnego kroku rejestracji.

Dane personalne (Personal)

Title: Wybieramy sposób tytułowania naszej osoby – Kobieta lub Mężczyzna.

Date of Birth: Podajemy datę urodzenia.

Birth Place: Wpisujemy kraj i miasto urodzenia.

Nationality: Podajemy naszą narodowość.

Employment: Wpisujemy nasz aktualny status zatrudnienia.

Dane kontaktowe (Contact)

Phone: Należy podać numer naszego telefonu.

Address: Podajemy adres zamieszkania, który powinien być zgodny z adresem na dokumencie, który zamierzamy dodać jako potwierdzenie adresu. Wpisujemy kraj, miasto, adres lokalu oraz jego numer, a także kod pocztowy.

Address Verification: Zostaniemy zapytani, czy na naszym dokumencie tożsamości widnieje adres zamieszkania. Jeśli mamy stary dowód osobisty z adresem, możemy kliknąć “TAK”, jeśli mamy nowy dowód, powinniśmy wybrać jeden z możliwych rachunków np. za wodę, prąd czy gaz, na którym widnieje nasz adres. Inną opcją jest wyciąg bankowy.

Uwaga! Jeśli mamy inny dokument tożsamości z adresem np. prawo jazdy, również możemy zaznaczyć opcję “TAK”. Wówczas podczas rozmowy weryfikacyjnej (ostatni krok), zostaniemy poproszeni o okazanie tego dokumentu.

Informacje podatkowe (Legal) 

Tax: Zostaniemy zapytani o naszą rezydencję podatkową oraz o numer identyfikacji podatkowej używany w niektórych krajach również w przypadku osób fizycznych. Jako, że w Polsce nie mamy takiego personalnego numeru, zaznaczamy “I don’t have a tax number” (Nie posiadam numeru podatkowego), a następnie w okienku, które się nam pokaże wybieramy opcję “I don’t have one” (Nie mam takiego). Teraz wybieramy powód dlaczego nie posiadamy numeru podatkowego: “My country does not assign tax numbers” (Mój kraj nie przypisuje numerów podatkowych).

Privacy: Akceptujemy zgody.

Weryfikacja konta Bitwala

Weryfikacja konta to już ostatni etap rejestracji. Weryfikacja jest przeprowadzana przez zewnętrzną firmę IDnow, która weryfikuje użytkowników podczas krótkiej rozmowy wideo przez smartfona lub kamerę internetową. Sama weryfikacja jest krótka, ale niekiedy czas na połączenie z konsultantem może się wydłużyć.

UWAGA! Wielu czytelników informowało nas o wydłużonym czasie oczekiwania na połączenie w celu weryfikacji. Jednak w przypadku kolejki operator dodał możliwość pozostawienia do siebie kontaktu i zarezerwowania miejsca w kolejce. W tym czasie możemy zająć się swoimi sprawami, a gdy nadejdzie nasza kolej konsultant do nas oddzwoni.

Przed połączeniem powinniśmy przygotować dowód osobisty i jeśli nie ma na nim adresu zamieszkania dodatkowy dokument, który go potwierdzi. Konsultanci rozmawiają w języku angielskim lub niemieckim, jednak są cierpliwi i w razie konieczności zademonstrują co powinniśmy zrobić (a konieczne do weryfikacji czynności są naprawdę banalne).

Naszym zadaniem będzie pokazanie twarzy. Następnie dowodu (i ewentualnie drugiego dokumentu potwierdzającego adres) oraz pomachanie nim przed kamerą tak jak zademonstruje konsultant.

Na koniec zostanie nam jeszcze wysłany kod sms, na numer który podaliśmy podczas rejestracji, który należy wpisać w odpowiednie miejsce pod koniec rozmowy.

Gotowe! Twoja rejestracja i weryfikacja dobiegła końca.

Ostatni krok

Ostatnim krokiem będzie utworzenie portfela Bitcoin na platformie Bitwala. Jest to najłatwiejsze ze wszystkich zadań i wymaga zaledwie kilku kroków. Klikamy w ikonkę BTC w panelu Bitwala i wybieramy opcję utworzenia nowego adresu portfela. Zostaniemy poproszeni o spisanie fraz odzyskiwania oraz utworzenie hasła do portfela. Gdy utworzymy portfel Bitcoin, wystarczy cierpliwie poczekać 15 dni roboczych na pojawienie się na nim bitcoinów o równowartości 20 euro.

Tagi
bitwala Bitwala rejestracja rejestracja Bitwala

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

BitcoinBTC
19 404,21 USD-2,78%
EthereumETH
1051,90 USD-3,32%
TetherUSDT
1,00 USD-0,37%
USD CoinUSDC
1,00 USD-0,21%
Binance CoinBNB
218,36 USD0,35%
Binance USDBUSD
1,00 USD-0,26%
CardanoADA
0,45 USD-1,79%
XRPXRP
0,31 USD-3,68%
SolanaSOL
32,54 USD0,05%
HEXHEX
0,04 USD2,87%
DogecoinDOGE
0,06 USD-3,02%
DaiDAI
1,00 USD-0,22%
LEO TokenLEO
6,17 USD5,09%
TRONTRX
0,06 USD-0,60%
PolkadotDOT
6,74 USD-2,20%
Wrapped BitcoinWBTC
19 403,82 USD-2,88%
Shiba InuSHIB
0,00 USD-0,02%
AvalancheAVAX
16,09 USD-5,17%
Lido Staked EtherSTETH
1011,66 USD-3,37%
PolygonMATIC
0,47 USD-1,19%